Ogród
Czytany poradnik
Jakie meble ogrodowe wybrać?
0

Jakie meble ogrodowe wybrać?

AUTOR:  Patrycja Kabaj20 kwietnia 2018

Piękne rośliny, zadbany i idealnie przystrzyżony trawnik, tętniące życiem oczko wodne – to z pewnością obowiązkowe elementy perfekcyjnie zaprojektowanego ogrodu. Natura to jednak nie wszystko – warto zadbać również o komfort naszego przebywania w przydomowym ogrodzie. Zastanawiasz się, jakie meble powinny się w nim znaleźć? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Meble ogrodowe – jaki materiał?

W dzisiejszych czasach wybór mebli ogrodowych jest ogromny. Możemy wybierać między różnymi kształtami, stylami i materiałami. Ci, którzy chcą uzyskać w swoim ogrodzie jak najbardziej naturalną aranżację, powinni wybrać meble drewniane. Drewno to materiał uniwersalny – idealnie skomponuje z roślinnością w każdym ogrodzie. Sporą popularnością cieszą się również meble ogrodowe z technorattanu – wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Meble wykonane z tego materiału cechują się wyjątkowo estetycznym wyglądem (trudno nawet zauważyć, że mamy do czynienia z materiałem sztucznym) i wysoką odpornością na warunki atmosferyczne. Najtańszą alternatywą są plastikowe meble ogrodowe. Niestety ich niska cena często idzie w parze z niską jakością. Zdecydowanie bardziej trwałe są meble żeliwne i stalowe, którym nie groźne są nawet zimowe temperatury.

Zestaw czy pojedyncze meble?

Chyba najpopularniejszym i bardzo praktycznym rozwiązaniem jest kupno całego kompletu mebli ogrodowych. W skład zestawu wchodzą zazwyczaj krzesła lub fotele i stół. Oczywiście dobrym pomysłem jest również kupno jedynie leżaków, które możemy przenosić i wozić ze sobą w dowolne miejsca. Mówiąc o meblach ogrodowych, nie można zapomnieć o ławkach, które stwarzają miejsce do odpoczynku i podziwiania pięknych kwiatów i innych roślin. Jeśli o relaksie mowa, warto wspomnieć również o hamakach i huśtawkach, które uprzyjemnią beztroskie chwile spędzane w ogrodzie.

Meble ogrodowe - Rolmarket

Jakie meble ogrodowe dla dzieci wybrać?

Warto zadbać o to, żeby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Aby tak się stało, warto zainwestować w meble ogrodowe przeznaczone właśnie dla dzieci, czyli huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice czy trampoliny. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy są przystosowane do najmłodszych użytkowników i upewnić się, że zabawa na nich będzie bezpieczna i udana.

Podsumowanie

Idealnie urządzony ogród to kompozycja wielu elementów. Olbrzymią zaletą mebli ogrodowych jest fakt, że można z powodzeniem korzystać z nich także na tarasach i balkonach. Większość z nich jest składana, więc mogą Ci służyć niezależnie od zmian miejsca zamieszkania czy pobytu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze