Biznes
Czytany poradnik
Jakie łóżko wybrać do solarium? 
0

Jakie łóżko wybrać do solarium? 

AUTOR:  Porady.org13 lipca 2020

Solarium to jedyne takie miejsce gdzie przez cały rok można skorzystać z namiastki promieni słonecznych oraz utrzymać opaleniznę z wakacji. To najpopularniejsze miejsce, które odwiedzają osoby kochające upalną pogodę. Aby solarium dobrze prosperowało i miało swoich stałych klientów musi mieć dobre łóżka, które nie tylko skutecznie opalą ciało, ale będę spełniać wymogi bezpieczeństwa. Zobacz, jakie łóżko powinno znajdować się w solarium!

Łóżka do solarium – stojące czy leżące?

Zastanawiasz się czy w twoim solarium powinny być tylko łóżka leżące? A może jednak warto zainwestować w łóżko stojące? Oba rodzaje mają różne efekty opalenizny i dodatkowe działanie na skórę. Najpopularniejszym łóżkiem w solarium jest to, w którym możesz się położyć. Wielu ludzi decyduje się na skorzystanie właśnie z takiego ze względu na wygodę, a także dopasowanym lampom na twarz, których natężenie można ustawiać do własnych preferencji z kabiny. A co daje tuba czyli łóżko stojące? Jest przede wszystkim miejscem bardziej higienicznym i nie krępuje ruchów, dzięki czemu można czuć się bardziej swobodnie. Opalenizna jest bardziej równomierna i świetnie opalają ciało, ale nie posiadają specjalnych lamp do twarzy.

Jakie łóżko wybrać? Które są najlepsze?

Przy wyborze łóżka do solarium trzeba przede wszystkim skupić się na lampach. Na rynku występują halogeny czyli wysokociśnieniowe bądź niskociśnieniowe. Najlepszymi i najpopularniejszymi lampami niskociśnieniowymi są te, których moc wynosi 140W bądź 160W. Innymi lampami, które można dostać są:

  • lampy 80W i 100W – były kiedyś dominującymi lampami, ale ze względu na większe wymogi klientów już rzadziej się z nich korzysta
  • lampy 25W zwane spaghetti
  • lampy 40W
  • lampy 60W
  • lampy 200W i 220W, które są mniej popularnym rodzajem lamp.

Natomiast halogeny wykorzystywane są do opalania twarzy. Emitują one większe promieniowanie UV i z czasem wymagają one wymiany ze względu na zużycie.

Łóżko używane? Czy raczej nowe?

Można zdecydować się na kupno łóżka używanego, które będzie na pewno tańsza opcją od nowego. Jednak trzeba tutaj zwrócić szczególną uwagę na ich stan techniczny, funkcjonalność, moc oraz dostępność części wymiennych. Trzeba również pamiętać o tym, aby każde urządzenie miało dwa otwory wentylacyjne. Ostatnim ważnym krokiem jest upewnić się czy dane łóżko ma odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Wizyta sanepidu i brak takich świadectw może kosztować wiele pieniędzy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze