Ftiness i sport
Czytany poradnik
Jakie buty sportowe będą idealne dla Ciebie?
0

Jakie buty sportowe będą idealne dla Ciebie?

AUTOR:  Agnieszka Szarak15 marca 2018

Wiosna i lata to okres szczególne aktywności fizycznej. Piękna pogoda za oknem kusi do wyjścia z domu. Dobierz więc idealne buty sportowe dla siebie!

Do czego te buty?

Zanim ruszysz do sklepu po obuwie sportowe, zastanów się, do czego będzie Ci ono potrzebne. Buty sportowe nie muszą przecież służyć jedynie to biegania, niektórzy noszą je na co dzień, bo jest im najwygodniej. Ich model, podeszwa oraz udogodnienia będą zależeć od ich ostatecznego przeznaczenia.

Tak więc zastanów się, jak często będziesz nosić buty sportowe, czy zależy Ci, aby były wyprofilowane specjalnie pod daną dyscyplinę sportową, jaki fason Cię interesuje, a na sam koniec – jaki budżet chcesz na nie przeznaczyć. Masz już zarysowany plan? To chodźmy o krok dalej!

Oszałamiająca różnorodność

Wiesz, do czego konkretnie będą Ci potrzebne buty. Jeżeli do biegania na dworze, ważna będzie grubsza podeszwa, aby amortyzowała Twoje stawy. W przypadku tych na trening na siłowni liczyć będzie się także ich przewiewność oraz wygoda. Lecz niezależnie od przeznaczenia, najważniejsze jest, abyś dobrał odpowiedni rozmiar. Buty nie mogą być za duże ani za mocno uciskać. Muszą być perfekcyjnie dopasowane, żeby podczas ćwiczeń nie zrobić sobie krzywdy. Teraz czas na znalezienie tych idealnych pod wszystkimi względami, również fasonu oraz kolorystyki. Ważne, żeby Twoje buty sportowe zwyczajnie Ci się podobały, bo spędzisz w nich trochę czasu.

Żeby więc znaleźć te jedyne, czeka Cię długa podróż po mnóstwie sklepów, zwłaszcza jeżeli jesteś osobą wybredną. Nie każdy jednak ma na to czas ani chęci. Wobec tego możesz ułatwić sobie życie, zaglądając do internetu i wybierając model dla siebie bez wychodzenia z domu. To również świetne rozwiązanie, jeżeli nadal szukasz inspiracji i chcesz zobaczyć, jakie buty są w ogóle dostępne na rynku.

Cena – czyli odwieczny dylemat

Wiele osób jest zdania, że dobre sportowe obuwie to drugie obuwie. Owszem, można kupić buty za 600 zł, ale możliwe jest również ich kupno w granicach 200 zł. Cena jest drugorzędna, liczy się przede wszystkim sprawdzony producent. Wybierając renomowane marki takie jak obuwie Puma, które możesz znaleźć pod tym linkiem, masz gwarancję, że Twoje buty wytrzymają więcej niż jeden sezon. Takie modele nie rozkleją się na pierwszym deszczu, a podeszwa nie zrobi się cienka po dwóch treningach.

Ma na to wpływ jakość używanych materiałów oraz sposób wykonania. Takie buty nie są klejone, a szyte. W dodatku dobrze przepuszczają powietrze, co chroni przed nadmierną potliwością i uczuciem dyskomfortu. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze idealnych butów sportowych dla Ciebie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze