Czytany poradnik
Jaka muzyka na wesele
0

Jaka muzyka na wesele

AUTOR:  Anita Wach8 grudnia 2017

Wesele w życiu młodej pary jest ważne, tak samo jak wybranie odpowiedniej muzyki na wyjątkowy wieczór. A więc, jaka muzyka na wesele jest dobra?

Planując własne wesele, wszystko chcemy mieć dopięte na ostatni guzik. Najtrudniejsze wydaje się dobranie muzyki. Jednakże odpowiednio przygotowana oprawa muzyczna to klucz do udanej imprezy weselnej. Pamiętaj, że możesz stworzyć własną play listę przebojów weselnych, podczas której goście będą się świetnie bawić. Jaka muzyka na wesele będzie grana np. przez DJ-a, by impreza się udała? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Wybór DJ-a na wesele?

Wybór odpowiedniego DJ – a na wesele może okazać się całkiem niezłym rozwiązaniem, zwłaszcza, gdy chcemy, aby zagrał nasze piosenki, które wybierzemy. Zatem jaką muzykę na wesele wybrać, by goście bawili się wyśmienicie do białego rana. Warto jest poprosić DJ-a, że oprócz naszej własnej playlisty, zagrał też swoje kawałki. My znamy gości, ale to DJ wie, przy jakich piosenkach ludzie się bawią najchętniej, a przy których jest nudno i pusto na parkiecie. Dzięki temu wie także, jaką muzykę na weselu zagrać, by weselne towarzystwo się rozkręciło.

Jaka muzyka na wesele?

Ślub to szczególny dzień dla młodej pary, więc wesele nie powinno być raczej eksperymentem, nawet jeśli chodzi o repertuar muzyczny. Muzyka powinna być tak dobrana, by wszyscy uczestnicy wesela, zarówno młodzi, jak i starsi ją znali. Warto jest postawić na znane utwory, które z pewnością rozkręciłyby imprezę i porwały uczestników do tańca. Jaka muzyka na wesele? Za podstawę powinniśmy obrać muzykę mieszaną, łączącą utwory lat 80. i 90., disco polo, czy też muzyka nowoczesna, tzw. piosenki wolne dla przytulańców. Starsi uczestnicy na pewno potańczą, a i młodzi będą się dobrze bawić.

Jaka muzyka na wesele – obowiązkowe utwory 

Wybierając muzykę na wesele, nie powinniśmy zapominać o tzw. obowiązkowych utworach, które muszą się pojawić na weselu. Do takiego grona zaliczyć można:

 1. Brathanki – „W kinie, w Lublinie”, „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi”
 2. Piersi – „Bałkanica”
 3. 2 plus 1 – „Windą do nieba”
 4. Ich Troje – „Zawsze z Tobą chciałbym być”
 5. Kombi – „Słodkiego, miłego życia”
 6. Ania Wyszkoni – „Pan i Pani”
 7. Enej – „Tak smakuje życie”
 8. Wilki – „Baśka”
 9. Golec uOrkiestra – „Lornetka”
 10. Bayer Full – „Moja mała blondyneczko”
 11. Big Cyc – „Facet to świnia”
 12. Biesiadne – „Czerwone i bure”
 13. Budka Suflera – „Bal wszystkich świętych”, „Jolka, Jolka”
 14. Lady Pank – „Tańcz głupia tańcz”
 15. Kukiz i Piersi – „Całuj mnie”
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze