Zdrowie
Czytany poradnik
Jak zrzucić wagę po świętach?
0

Jak zrzucić wagę po świętach?

AUTOR:  Alicja Hudzik9 listopada 2018

Co zrobić, gdy po kilku dniach obżarstwa i błogiego lenistwa przybyło nam kilka kilogramów? Jak zrzucić wagę po świętach i wrócić do formy? Zapraszamy do lektury!

Jak zrzucić wagę po świętach? Najważniejszy jest ruch!

Pierwszym krokiem do zrzucenia nadmiarowych kilogramów jest aktywność fizyczna. Jak zrzucić wagę po świętach? Zwykły krótki spacer może nie wystarczyć, warto więc systematycznie ćwiczyć! Jeśli ćwiczenia na siłowni lub fitness to nie Twoja bajka, wystarczy zwykły basen lub jogging. 30 minut biegu dziennie pozwoli Ci stracić nawet kilka kilogramów! Postaw na mniejsze ilości ćwiczeń wysiłkowych, a zamiast nich wykonuj aktywności nastawione na spalanie tłuszczu. W zrzuceniu zbędnych kilogramów może pomóc również namiętny i częsty seks!

Pilnuj diety, ale nie głodź się!

Jak zrzucić wagę po świętach? Zdrowa dieta jest ważna, ale nie należy przesadzać i wyjaławiać organizmu nadmiernym postem. Dużo wody, zdrowa i pełnoziarnista żywność, chude mięso, dużo ryb, owoców i warzyw w pożywieniu to podstawa do sukcesu! Zrezygnuj na jakiś czas z tłustych, smażonych potraw, unikaj sosów, gotuj więcej w parowarze, jedz więcej zup. Posiłki powinny być lekkie, bogate w wiele składników odżywczych i zdrowe!

Nie dojadaj poświątecznych resztek, unikaj Fast foodów

Podjadanie na co dzień świątecznych smakołyków i dojadanie tłustych potraw to nie najlepszy sposób na redukcję wagi. Świąteczne ciasta i mięsa lepiej rozdać w pracy, znajomym lub krewnym. Niektóre potrawy możesz zamrozić i jeszcze długo przechowywać, zamiast się nimi opychać, by się nie zepsuły. Unikaj również Fast foodów, poświąteczny czas w połączeniu z niezdrową żywnością to kombo, które spowoduje, że trudno będzie Ci wrócić do prawidłowej wagi!

Jak zrzucić wagę po świętach? Jeśli zadbasz o odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, może Ci się udać to zrobić nawet w tydzień, należy jedynie być wytrwałym i konsekwentnym!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze