Dom
Czytany poradnik
Jak zrobić samopodlewającą doniczkę?
0

Jak zrobić samopodlewającą doniczkę?

AUTOR:  Izabela Lizurej26 kwietnia 2020

Regularne podlewanie roślin w domu to nieodzowna czynność, aby pięknie rosły. Jeśli jednak jesteś osobą, która często wyjeżdża albo zapomina o dostarczeniu odpowiedniej ilości wody kwiatom mamy dla Ciebie rozwiązanie. W tym artykule dowiesz się jak zrobić samopodlewającą doniczkę, aby twoje rośliny były piękne i zdrowe.

Aby wykonać doniczkę samopodlewającą nie potrzebujesz profesjonalnych narzędzi i kosztownych materiałów. Jedyne co musisz znaleźć w swoim domu to:

  • papier ścierny 
  • nóż
  • gwóźdź
  • płaskie cęgi
  • bawełniana tasiemka
  • plastikowa butelka o objętości 1,5 litra

Oto trzy proste kroki, dzięki którym wykonasz doniczkę, która sama podleje Ci rośliny w mieszkaniu.

Jak zrobić samopodlewającą doniczkę – krok pierwszy

Na samym początku, aby zrobić doniczkę samopodlewającą musisz z butelki ściągnąć etykietę. Umyj dokładnie butelkę, jeśli jej zawartością był słodki napój. Następnie podzielą ją za pomocą noża na pół w poprzek. Postaraj się, by cięcie było jak najrówniejsze. Na koniec postrzępioną powierzchnie po wycinaniu wyrównaj papierem ściernym.

Jak zrobić samopodlewającą doniczkę – krok drugi

Kolejnym etapem do wykonania doniczki, która sama podleje nam rośliny jest podgrzanie gwoździa. Chwyć go płaskimi cęgami i wykonaj kilka otworu na szyjce butelki. Kolejną dziurę musisz zrobić w korku, tak by przez nią przeszedł kawałek bawełnianej tasiemki. Otwór w korku możesz wykonać za pomocą wiertarki, ale uważaj, by wiertło się nie zsunęło.

Zobacz także: https://porady.org/czy-doniczki-plastikowe-to-dobre-rozwiazanie-do-domu

Jak zrobić samopodlewającą doniczkę – krok trzeci

Po wykonaniu otworu w korku musisz przewlec bawełnianą tasiemkę. Za nim jednak to zrobisz wykonaj supeł na jednym z jej końców. Supełek     ma się znajdować w środku butelki. Następnie załóż korek, a część butelki gdzie się on znajduje wysyp ziemią do kwiatków. Teraz musisz włożyć tą część do drugiej części, w taki sposób, aby szyjka była w dole. Jeśli wszystkie czynności zostały wykonane możesz zasadzić bądź przesadzić roślinę, którą chcesz pielęgnować. Do drugiej połówki nalej wody. Musi jej być tyle, aby nie sięgała korka. Wilgoć, która jest potrzebna roślinie będzie dostarczana przez zanurzoną tasiemkę w wodzie. Nadmiar wody wyleje się przez wykonane dziurki, które stanowią tutaj drenaż.

W taki oto sposób masz doniczkę samopodlewającą i nie musisz martwić się o swoje kwiaty 🌷, gdy nie będzie Cię w domu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze