Czytany poradnik
Jak zrobić kotylion na uroczystość lub imprezę?
0

Jak zrobić kotylion na uroczystość lub imprezę?

AUTOR:  Alicja Hudzik15 listopada 2018

Lubisz DIY? Pasjonują Cię gadżety i dodatki do ubrań wykonane w myśl idei Do-It-Yourself? Podpowiemy Ci, krok po kroku, jak zrobić kotylion na wyjątkowe imprezy, takie jak studniówka, parapetówka, cocktail party, czy wesele. Zapraszamy do lektury!

Jak zrobić kotylion? Co to takiego?

Kotyliony stanowiły kiedyś nieodłączny dodatek do ubrań na wyjątkowe okazje. Zakładało się je na bale maturalne, komersy oraz wesela, a także na wybory Miss i Misterów. Dziś ozdoby te nie są już takie modne, ale wciąż wiele kobiet chętnie je zakłada na rękę lub przypina do sukienki, zwłaszcza do stylizacji typu retro. Kotyliony pojawiają się na studniówkach, wieczorach panieńskich oraz weselnych przyjęciach.  Panowie także noszą kotyliony – można je przyczepić do koszuli i nosić na różne ważne okazje oraz uroczystości.

Jak zrobić kotylion? Możesz wykorzystać do tego sztuczne satynowe kwiatki oraz inne dodatki, takie jak tasiemki i wstążki. Ozdoby przyczepiasz do wstążki klejem na ciepło, a z tyłu możesz przyczepić agrafkę.

Czego potrzebujesz, by wykonać duży kotylion DIY?

Jak zrobić kotylion ze wstążek? Będziesz potrzebować następujących artykułów:

  • Dwustronna taśma klejąca
  • Dwie wstążki, na przykład czerwona i biała
  • Blok techniczny
  • Nożyczki
  • Nożyk do tapet

Jak zrobić kotylion?

Z papieru technicznego wycinamy dwa okręgi (pierwszy o średnicy 7,5 cm i szerokości 2 cm oraz drugi o średnicy 5,5 cm i szerokości 1,5 cm) oraz koło 9 (o średnicy równej 3 cm). Podobne okręgi oraz koło wycinamy z taśmy dwustronnej, a następnie przyklejamy ją do papieru.

Następny krok to oklejenie okręgów wstążkami, zaczynamy od czerwonej i owijamy nią większy okrąg. Podobnie postępujemy z białą wstążką, którą owijamy mniejszy okrąg oraz środkowe koło. Końce obu wstążek należy przykleić pod spodem.

Ostatni krok to wycięcie dwóch pasków – „skrzydełek” kotylionu i przylepienie ich od spodniej strony do kółek, po stronie prawej tradycyjnie powinna się znaleźć biała wstążka.

UWAGA: Końcówki wstążki warto przypalić zapalniczką lub pomalować bezbarwnym lakierem, by się nie strzępiły.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze