Jak zrobić kompot?

Niezależnie od pory roku w sklepach zawsze znajdziemy wiele owoców, z których można zrobić kompot. Przyda się on zarówno latem, gdy temperatury sięgają często powyżej trzydziestu stopni jak i w chłodni dni, kiedy potrzeba organizmowi dostarczyć wielu witamin. Dziś więc powiemy, jak zrobić kompot ze świeżych owoców.

Jak zrobić kompot – czego będziesz potrzebować

Kompot nie jest drogim napojem, więc nie wydasz na jego przygotowanie więcej niż dwadzieścia złotych. Jeśli nie wiesz jak zrobić kompot, to koniecznie sprawdź, czego potrzebujesz, by go wykonać. Do przygotowania kompotu będziesz potrzebować wody, owoców oraz cukry. To wszystko to ile składników potrzebujesz, jest zależne od tego, jak dużo chcesz kompotu uzyskać. Kiedy wiesz, już czego potrzebujesz, by zrobić kompot, sprawdź, jak zrobić kompot.

Jak zrobić kompot – zagotuj wodę

Nie wiesz jak zrobić kompot? Na początku musisz przygotować wodę. Do dużego garnka wlej wody i zaczekaj, aż zacznie się gotować. W tym czasie możesz umyć i przygotować owoce. Jeśli wybrałaś truskawki, to koniecznie pozbądź się szypułek. A jeśli robisz kompot z wiśni, to wydryluj je, by w kompocie nie pływały pestki, które ktoś przez przypadek może połknąć. Pilnuj wody, zaczęła się gotować, ale nie zapomnij o niej, by się nie wygotowała. Kiedy woda zaczyna się gotować, możesz przejść do kolejnego kroku.

Jak zrobić kompot – mieszaj składniki

Kolejny krok przygotowania kompotu polega na wsypaniu do garnka z gotującą się wodą, wszystkich owoców i cukru. To ile dodasz cukru, zależy do tego, jak słodki kompot chcesz uzyskać. Pamiętaj jednak, że owoce same w sobie są słodkie, więc nie dodawaj za dużo cukru, by kompot nie wydawała się za słodki. Mieszaj kompot przez kilka minut, a następnie zdejmij garnek z ognia i zaczekaj kilka minut, by kompot mógł ostygnąć.

Podawanie kompotu

Po ugotowaniu kompotu, zamiast zastanawiać się, jak zrobić kompot możesz zadać sobie pytanie, jak go podać. Owoce po ugotowaniu stały się miękkie i nie każdy będzie chciał je pić razem z kompotem. Odcedź wodę z kompotu od owoców przed jego podaniem.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.