Czytany poradnik
Jak zrobić chipsy w domu
0

Jak zrobić chipsy w domu

AUTOR:  Tomasz Gubała21 marca 2018

Jesteś smakoszem chipsów, ale nie chcesz już jeść tych niezdrowych produktów ze sklepu? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, z którego dowiesz się w jak prosty sposób można samemu przyrządzić sobie smaczne chipsy.

Przygotowanie składników

Składnikami do twoich chipsów będą ziemniaki, przyprawy, a także olej. Kiedy obierzesz i umyjesz ziemniaki musisz je obrać w plastry, których grubość zależy tylko i wyłącznie od ciebie, oczywiście możesz użyć do tej czynności specjalnego robota. Kolejnym krokiem będzie opłukanie tych ziemniaków, aby zeszła z nich skrobia. Wystarczy zostawić pokrojone warzywa w wodzie na pięć minut. Następnie należy je ponownie opłukać i odsączyć.

W międzyczasie możesz przygotowywać już posypkę do chipsów. Do oddzielnego pojemnika wsyp łyżkę soli, a następnie wybrane przez siebie przyprawy, aby nadać chipsą smaku. Wszystkie przyprawy należy następnie dokładnie wymieszać w pojemniku.

Smażenie

Kolejną częścią przygotowywania smacznych chipsów jest ich smażenie, które wbrew pozorom jest bardzo łatwą czynnością. Do garnka musisz wlać olej, najlepiej na 3-4 centymetry, a następnie go podgrzać. Aby go sprawdzić po kilku minutach włóż jeden plasterek i zobacz czy zacznie „skwierczeć”. Koniecznie musisz uważać, aby się nie oparzyć, ponieważ olej może pryskać.

Najlepiej do wkładania plastrów do oleju użyj większej łyżki. Plastry muszą być koniecznie od siebie oddzielone przed wrzuceniem do oleju, ponieważ wtedy na pewno się nie posklejają ze sobą. Nie wrzucaj wszystkich plastrów na jeden, raz, podziel je na kilka partii.

Następnym etapem jest smażenie plastrów ziemniaków, które należy systematycznie obracać np. widelcem. Chips będzie gotowy, gdy nabierze złocistego koloru. Oczywiście im plaster będzie cieńszy, tym szybciej złapie odpowiedni kolor i stanie się chrupiący. Gotowe chipsy trzeba wyciągać najlepiej na papierowy ręcznik.

Posypywanie chipsów przyprawami

Gdy chipsy odsączą się z tłuszczu wsypujesz je do pojemnika, a następnie posypujesz wcześniej przygotowaną posypką z przypraw. Całość musisz teraz oczywiście wymieszać, aby wszystkie chipsy miały jednolity smak. Gdy to uczynisz możesz samemu, z dziewczyną lub ze znajomymi cieszyć się smakiem pysznych, zdrowych, domowych chipsów.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze