Czytany poradnik
Jak zostać kierowcą Ubera?
0

Jak zostać kierowcą Ubera?

AUTOR:  Aleksandra Wilk1 stycznia 2019

Jesteś młodym studentem i szukasz sposobu na szybki, prosty zarobek? A może po prostu chcesz odłożyć pewną sumę pieniędzy, lub czujesz, że twoim powołaniem jest jazda samochodem po mieście? Jeśli tak, ten artykuł pomoże ci osiągnąć cel.

Uber – na czym to polega? 

Aplikacja Uber jest już na tyle rozpowszechniona, że nie ma potrzeby jej szerzej prezentować. Działa jak taksówka. Jednak zamiast licencjonowanych taksówkarzy może tu pracować każdy posiadający auto i prawo jazdy. Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć zarabiać. 

Jak się zatrudnić? 

Warunki, które musisz spełnić: 

 • ukończone 20 lat
 • prawo jazdy min. od roku 
 • zaświadczenie o niekaralności
 • aktualne zdjęcie
 • musisz mieć działalność gospodarczą lub umowę z firmą partnerską

No właśnie. Te punkty są jasne, ale wątpliwości może wzbudzać ostatnia pozycja – własna działalność. Mało kto ją posiada więc większość osób decyduje się na pracę dla firmy partnerskiej, czyli po prostu dla kogoś. Możesz sam wybrać ową firmę lub zgłosić formularz na stronie Ubera.

Tak czy inaczej jest to dodatkowy koszt, tak więc trzeba być gotowym na dodatkowe prowizje.

Warunki, które musi spełnić twój samochód:

 • aktualne ubezpieczenie i przegląd
 • data produkcji nie później niż 1999 rok
 • zarejestrowany na przynajmniej 5 osób na terenie Unii Europejskiej

Dodatkowo, jeżeli posiadasz lepsze auto możesz zapisać się do tzw. „uberSELECT”. Jest to usługa dla pasażerów, którzy oczekują wyższej jakości przejazdu. Dla ciebie oznacza to po prostu większy zarobek za jednorazowy kurs.

Na stronie oficjalnej stonie internetowej Uber można znaleść wymagania odnośnie samochodu, którego można zaliczyć do wersji „SELECT”.

Ile można zarobić? 

Jak w ogóle pobierana jest opłata za jeden kurs? To składowa 3 rzeczy: 

 • 4 zł za „trzaśnięcie drzwiami”
 • 0,25 zł za minutę 
 • 1,3 zł za jeden kilometr jazdy

Dodając wszystko wyliczana jest opłata od której Uber pobiera 25% prowizji. Oprócz tego musimy zapłacić składkę dla partnera, podatki i odjąć koszty utrzymania samochodu.W sieci jest pełno ochotników, którzy sami sprawdzali ile wynosi średnia stawka podczas wożenia ludzi z miejsca na miejsce i czy to się w ogóle opłaca.

Po analizie kilku z nich uśrednione wynagrodzenie to około 14/15 zł na rękę za godzinę.

Czy warto?

Jest to dobre rozwiązanie jako praca dorywcza, dla studenta, lecz nie jako stałe źródło dochodu. Trzeba uwzględnić również to, że najbardziej opłaca się jeździć podczas weekendu szczególnie wieczorem. W każdym mieście ta stawka będzie się różnić. Jeżeli chcemy po prostu zdobyć dodatkowe pieniądze, myśle, że to doskonały sposób dla młodych osób. 

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze