Czytany poradnik
Jak zorganizować wakacje na własną rękę
0

Jak zorganizować wakacje na własną rękę

AUTOR:  Alicja Hudzik29 lipca 2018

Jak zorganizować ciekawą podróż i nie przepłacić? W które miejsca warto się wybrać? Poznaj nasze sposoby, by zaplanować ciekawe wakacje na własną rękę!

Jak zaplanować wakacje na własną rękę?

W dzisiejszych czasach samodzielne planowanie urlopu jest o wiele łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Dzięki pomocy Google Maps oraz takich portali i narzędzi internetowych jak E-podróżnik, Booking.com, czy Szlaki.net możesz w łatwy sposób nie tylko prześledzić popularne trasy turystyczne, ale też zaplanować atrakcje oraz w szybki i bezproblemowy sposób zarezerwować takie usługi jak dojazd, czy nocleg. Warto czytać również blogi podróżnicze – poza przepięknymi zdjęciami, które Cię zainspirują do wyjazdów, ich autorzy często opisują sytuacje z życia wzięte i problemy, z jakimi się napotkali w trakcie podróży. Blogi podróżnicze to prawdziwa kopalnia przydatnej wiedzy, która ułatwi Ci planowanie własnego wyjazdu!

Jak zorganizować wakacje na własną rękę i nie przepłacić?

Aby zaplanować własną rękę i nie przekroczyć budżetu, warto zacząć planowanie dużo wcześniej. Większość noclegów i biletów (zarówno lotniczych, jak i autobusowych oraz kolejowych), rezerwowana z dużym wyprzedzeniem wypada o wiele korzystnie cenowo. Warto planować urlop do przodu, by cieszyć się zniżkami w wysokości nawet do 50% obniżki z pierwotnej ceny. Pieniądze, które w ten sposób zaoszczędzimy, możemy wydać na wiele przyjemnych atrakcji podczas wyjazdu! Im wcześniej zaczniemy szukać interesujących nas połączeń, tym większa szansa, że znajdziemy ceny, które spokojnie zmieszczą się w naszym budżecie. Jeśli chcemy zaoszczędzić na noclegach, możemy zainwestować w namiot lub w samochód kempingowy typu Kamper. Warto także wypróbować takie opcje noclegowe jak popularny na całym świecie couchsurfing.

Gdzie warto wybrać się na wakacje na własną rękę?

Zagraniczne wakacje wcale nie muszą być drogie. Jeśli chcesz spędzić wakacje w bezpiecznym miejscu i cieszyć się stosunkowo przyjaznymi, jak na polski portfel, cenami, warto sprawdzić polecane przez podróżników kraje.

Gdzie warto się wybrać na wakacje na własną rękę? Polecane są takie kraje, jak:

  • Tajlandia.
  • Wietnam.
  • Wenezuela.
  • Laos.

O czym należy pamiętać, samodzielnie planując podróż?

  1. Jeśli chcesz płacić za międzynarodowe rezerwacje, upewnij się, czy Twoja karta obsługuje transakcje zagraniczne.
  2. Zrób plan wyjazdu, ale nie trzymaj się go sztywno. Elastyczność pomoże Ci zachować zimną krew w trakcie awaryjnych sytuacji!
  3. Nie rezerwuj na ostatnią chwilę, ani też nie rób tego za wcześnie. Najlepszym czasem na dokonywanie wielu rezerwacji jest tzw. sweet spot, czyli czas od około 3 tygodni do około 3 miesięcy przed planowanym wyjazdem.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze