Kobieta
Czytany poradnik
Jak znaleźć chłopaka
0

Jak znaleźć chłopaka

AUTOR:  Patrycja Kabaj27 listopada 2017

Jeżeli jesteś obecnie sama to zapewne zastanawiasz się jak znaleźć chłopaka, z którym stworzysz trwały związek lub doświadczysz chwil, o których cały czas opowiadają Ci Twoje najlepsze przyjaciółki. W dzisiejszych czasach jednak nie jest łatwo znaleźć drugą osobę, która nie tylko nam się spodoba, ale również sprawi, że będziemy chcieli zostać z nią na dłużej.

Można by wręcz rzecz, że kobietom co raz ciężej jest znaleźć odpowiedniego chłopaka, czy też mężczyznę. Dzieje się tak pomimo tego, że internet znacznie ułatwił nam komunikację oraz poznawanie nowych osób.  Jak się jednak z czasem okazało tworzenie długich i szczęśliwych związków paradoksalnie stało się na przestrzeni ostatnich lat znacznie trudniejsze i to właśnie za sprawą globalnej sieci.

Pojawiły się w relacjach damsko-męskich problemy, które stanowią przyczynę tego stanu rzeczy i należą do nich m.in.:

  • Dominujący na świecie kult piękności;
  • Zbyt szybkie porzucanie nowych znajomości;
  • Powierzchowne i krótkotrwałe relacje;
  • Problemy w komunikacji;
  • Niewykorzystywanie nadarzających się okazji;
  • Nadmierny dystans i chłód.

Chociaż można by wymienić ich znacznie więcej to my jednak skupimy się teraz na rozwiązaniu tego problemu, czyli jak znaleźć chłopaka będąc samotną singielką.

Jak znaleźć chłopaka?

Warto sobie na początek uświadomić, że w świecie, w którym rządzi kult piękności znalezienie wartościowej osoby jest znacznie trudniejsze. Jednak nie należy się zrażać i warto wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do tego, aby poznać wymarzonego chłopaka i mężczyznę. Istnieje na to kilka sposobów.

1. Bądź otwarta

Staraj się zachować zdrowy dystans, ale nie zamykać się na nowe znajomości. Być może chłopak, którego masz zamiar zignorować z powodu nieudanej próby otrzymania Twojego numeru telefonu jest właśnie tym którego szukasz. Daj szansę mężczyzną na poznanie Ciebie, a sobie czas na przemyślenie i ocenienie przyszłości waszej znajomości. Nic nie tracisz, a zyskujesz doświadczenie oraz szansę na trwały związek.

2. Udzielaj się społecznie

Media społecznościowe zawładnęły internetem, dlatego jest to szczególnie dobre miejsce do znalezienie drugiej połówki. Do wyboru masz zarówno najpopularniejsze platformy takie jak Facebook, czy Instagram gdzie poprzez grupy i kontakty możesz trafić na tego jedynego, jak i aplikacje randkowe takie jak Tinder oraz czaty. Udzielając się społecznie znacznie zwiększysz szansę na znalezienie chłopaka. Oczywiście nie nastawiaj się, że stanie się to z dnia na dzień, jednak z odpowiednim podejściem (patrz pkt. 1) i zdecydowanymi działaniami masz na to szansę.

3. Zaakceptuj siebie

Tylko będąc szczęśliwa sama ze sobą będziesz mogła dzielić szczęście z ukochanym. Zanim jednak go poznasz postaraj się zaakceptować to jaka jesteś i jak wyglądasz. Gdy tylko zyskasz na pewności siebie, a na Twojej twarzy pojawi się uśmiech zobaczysz jak pozytywnie wpływa to na płeć męską, którą spotkasz na swojej drodze. Akceptacja dotyczyć powinna także sytuacji w jakiej się znajdujesz – naucz się żyć sama i nie zachowuj jak desperatka, a los uśmiechnie się do Ciebie szybciej niż myślisz.

4. Wybieraj mądrze

Aby osiągnąć zamierzony cel nie tylko warto wiedzieć jaki powinien być nasz wymarzony chłopak, ale również należy uświadomić sobie cechy charakteru oraz zachowanie, którego nie jesteś w stanie u niego akceptować. Tylko poprzez dokładne określenie idealnego partnera możesz wybrać mądrze chłopaka, z którym będziesz miała szansę na długotrwały związek. Chociaż często przyciągają się przeciwieństwa, to jednak ludzie o podobnym charakterze i zainteresowaniach mają statystycznie największą szanse na szczęśliwy związek. Pamiętaj o tym.

5. Zadbaj o siebie

Jeżeli jednak wciąż czujesz, że są w Tobie rzeczy, które stoją na przeszkodzie do znalezienie faceta to najwyższy czas abyś to zmieniła! Zamiast zastanawiać się jak znaleźć chłopaka idź na zajęcia fitness, zmień fryzurę, zrób zakupy i zmień makijaż. Popraw swoją samoocenę, a co za tym idzie pewność siebie (patrz pkt. 3). Wszystko to sprawi, że mężczyźni dostaną szału na Twój powalający widok i wdzięk. Popracuj także nad swoim charakterem – utemperuj swoje wady i zadbaj o mocne strony, które mogą spodobać się drugiej osobie.

6. Poznaj go

Gdy już w Twoim życiu pojawi się kandydat na chłopaka pozwól wam się wzajemnie poznać. Nie nastawiaj się od razu na wielką miłość, zamiast tego staraj się dużo rozmawiać i zadawać pytań. Wybierz szczerość zamiast oklepanych historii i gierek. W międzyczasie obserwuj życie, które na pewno przyniesie Ci znaki dotyczące waszej przyszłości. Staraj się tryskać energią i być czarującą kobietą, której ten jedyny po prostu nie będzie mógł się oprzeć. Pamiętaj – czas jest najlepszym doradcą, a pośpiech Twoim wrogiem!

7. Odważ się spróbować

Jeżeli poznałaś już tego mężczyznę, z którym czujesz, że chcesz stworzyć związek nie poddaj się swoim obawom. To najlepszy moment, żeby sformalizować waszą relację i stać się oficjalnie parą. Staraj się nie tworzyć w głowie czarne scenariusz, a zamiast tego postawić wszystko na przysłowiową „jedną kartę”. Pamiętaj, że on może myśleć podobnie, dlatego jeżeli oboje szczerze zaangażujecie się w tą relacje to macie nie powtarzalną szanse na wielką miłość.  Pokaż, że Ci zależy i kieruj się swoją niezawodną intuicją. Ważne jest bowiem nie tylko jak znaleźć chłopaka, ale również jak sprawić, aby wasza znajomość rozkwitła jak najpiękniejszy kwiat.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze