Smartfon
Czytany poradnik
Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Intuicyjny poradnik
0

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Intuicyjny poradnik

AUTOR:  Patrycja Kabaj1 września 2018

Współczesne telefony mogą pochwalić się wykonywaniem zdjęć coraz lepszej jakości. Nieprzypadkowo wielu z nas rezygnuje z zabierania na uroczystości rodzinne czy wakacyjne wyjazdy nieporęcznych i ciężkich aparatów fotograficznych. Telefon mamy zawsze przy sobie, dzięki czemu pamiątek w postaci kolejnych fotografii przybywa. Co innego przeglądanie zdjęć, szczególnie w większym gronie – jest wygodniejsze na większym ekranie, na przykład komputera. Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Podpowiadamy, jak zrobić to bezprzewodowo i za pomocą kabla.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Użyj kabla

Standardowym sposobem na przerzucenie zdjęć z pamięci telefonu na dysk komputera jest użycie do tego kabla. Można to zrobić posiadając jakikolwiek smartfon. Większość telefonów obecnych na rynku posiada złącze USB typu Micro-B. Aby podłączyć telefon do komputera, przypnij kabel do złącza Micro-B w telefonie, a jego drugi koniec z wtyczką USB typu A – do peceta.

System komputera powinien automatycznie wykryć nowe urządzenie i rozpocząć instalację sterowników. Jeśli posiadasz system Windows, kliknij ikonę „Start”, a następnie wybierz „Zdjęcia”. Wybierz „Importuj” > „Z urządzenia USB” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Będziesz mieć możliwość wybrania zdjęć, które chcesz importować i miejsca, w którym zostaną zapisane. Jeśli nie chcesz importować, a jedynie zobaczyć zdjęcia, znajdź ikonę telefonu w folderze „Komputer”. Po podwójnym kliknięciu zobaczysz foldery z zawartością pamięci telefonu, w tym ze zdjęciami.

Połączenie telefonu z komputerem bez kabla

Obecnie istnieje co najmniej kilka opcji na zgranie zdjęć czy innych plików z telefonu na komputer bez pomocy kabla. Prezentujemy kilka z nich.

Jak zgrać zdjęcia przez Bluetooth?

Wygodnym sposobem w przypadku dużej części telefonów będzie podłączenie ich z komputerem za pomocą Bluetooth. Jeśli posiadasz urządzenie z systemem Android lub Windows Phone – możesz sięgnąć po tę metodę. Jak to zrobić?

W swoim telefonie musisz włączyć usługę Bluetooth. Następnie na pasku zadań w komputerze kliknij „Pokaż ukryte ikony” i wybierz ikonę Bluetooth. Kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz „dodaj urządzenie”. Następnie zaznacz „moje urządzenie jest ustawione i gotowe do znalezienia. Komputer spróbuje wyszukać Twój telefon, po czym połączy się z nim.

Przesyłanie zdjęć za pomocą chmury

Zdjęcia możesz przesłać też z telefonu na komputer dzięki istnieniu tzw. chmur. Jeśli posiadasz telefon z systemem iOs (Apple), możesz skorzystać z chmury iCloud, w przypadku smartfonów z systemem Android może to być AirDroid. Do przesłania zdjęć nie jest wtedy potrzebna instalacja sterowników. Do zgrania zdjęć z telefonu przydatne będą też serwisy takie, jak Dropbox czy Google Drive. Gdy jesteśmy zalogowani w chmurze na telefonie i komputerze, te same zdjęcia zrobione aparatem smarftona w czasie rzeczywistym pojawiają się na dysku komputera.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze