Czytany poradnik
Jak zdać egzamin na prawo jazdy?
2

Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

AUTOR:  Aleksandra Wilk30 października 2018

Dzień testu zbliża się dużymi krokami. Najpewniej odczuwasz stres i niepokój. Nie martw się – jest to zupełnie naturalne uczucie. Niewielki odsetek osób nie miewa tremy w takich sytuacjach.

Przed egzaminem

Jeśli wątpisz w swoje kompetencje albo nie przećwiczyłeś dostatecznie niektórych manewrów warto przed ostatecznym terminem wykupić kilka dodatkowych jazd u instruktora. Wzmocnisz pewność siebie i skupisz całą uwagę na jeździe, nie na niedociągnięciach które mogą zrujnować efekt końcowy.

W dzień egzaminu wstań wyspany. Nie zapomnij o śniadaniu bogatym w witaminy. Najważniejsze co musisz zrobić to – opanować swój stres, gdy czujesz, że naprawdę sprawia Ci kłopot zaparz melisę i spróbuj się wyciszyć.

Podczas egzaminu

  • Gdy będziesz czekać na swoją kolej, zauważysz innych zdających, którzy nie mieli tyle szczęścia i wrócili z placu po krótkim czasie. Nie wpadaj w panikę. Czekaj cierpliwie na swoją chwile. Zrelaksuj się.
  • Myśl cały czas pozytywnie, przekonuj się wewnętrznie, że jesteś gotowy, że zdasz, przecież manewry na jazdach wychodziły Ci perfekcyjnie. Dlaczego to takie ważne? Z prostego powodu. Kiedy ktoś prosi Cię, żebyś nie myślał o kotach – o czym pomyślisz? No właśnie. Negatywne myśli sprawiają, że Twoja podświadomość zaczyna wysyłać niekorzystne sygnały do mózgu. Wpływa to na Twoje nastawienie i automatycznie zachowujesz się jakbyś już oblał.
  • Nie bagatelizuj podstaw – powtórz wszystkie informacje na temat znaków, wyposażenia maski, wymiany oleju. Często kursanci nie przykładają uwagi do najprostszych rzeczy i popełniają banalne błędy.
  • Kiedy wsiądziesz do samochodu wykonuj spokojne i przemyślane ruchy, aby o niczym nie zapomnieć. Dostosuj fotel do swoich potrzeb, sprawdź czy napewno wykonałeś potrzebne czynności zanim ruszysz do przodu.
  • Nie traktuj egzaminatora jak wroga, ale nie licz, że nawiążesz z nim bliższą relacje. Jazda będzie przebiegać w ciszy, umożliwi to pełne skupienie na teście. Kiedy popełnisz błąd zostaniesz o tym poinformowany, bądź czujny ponieważ możesz zostać wystawiony na ponowną próbę tego zadania.
  • Pamiętaj o ekologicznej jeździe, zbyt wolne tempo zostanie uznane za nieprawidłowe, a nawet zagrażające bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.
  • Zwróć uwagę na znaki, czasem mogą być zasłonięte przez drzewa lub ustawione w trudnym do wychwycenia miejscu.
  • Zawsze zachowuj ostrożność przy omijaniu i najważniejsze – przy przejściach dla pieszych. Jeśli na drogę wybiegnie osoba, a Ty jej nie zauważysz, egzaminator będzie zmuszony zahamować.
  • Zaliczyłeś wszystkie wymagania i wracasz do WORD-u? Póki nie wysiadłeś z auta nie zdałes egzaminu, uważaj więc żeby nie popełnić błędu w drodze powrotnej.

Podsumowując: Spokój i skupienie jest Twoim Kluczem do sukcesu. Powtórz wszystkie niezbędne informacje, jeśli potrzebujesz obejrzyj dodatkowe materiały szkoleniowe pokazujące najważniejsze manewry. Powodzenia

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
2Komentarze