Czytany poradnik
Jak zaprojektować salon kosmetyczny?
0

Jak zaprojektować salon kosmetyczny?

AUTOR:  Agnieszka Szarak16 czerwca 2018

Salon kosmetyczny to charakterystyczne miejsce, które rządzi się swoimi prawami. Należy więc zwrócić uwagę na wiele rzeczy, zanim przystąpi się do działania. Podpowiadamy, co robić.

Wrażenie sterylności

Idąc do salonu kosmetycznego, przede wszystkim zwraca się uwagę na higienę takiego miejsca. Zabiegi mają być wykonywane bezpośrednio na ciele, dlatego ważne, żeby klient czuł się w takim miejscu pewnie. Przemyśl więc kwestię dodatków w salonie, ponieważ im będzie ich więcej, tym większe wrażenie chaosu mogą one wprowadzić.

Przemyśl dokładnie, w jakim stylu ma być Twój salon kosmetyczny i jakie kolory sprawią, że zapanuje w nim poczucie czystości oraz sterylności. Najlepiej sprawdza się klasyczna biel w połączeniu z jakimś kolorem. Wybór należy do Ciebie.

Salon kosmetyczny i meble

Meble są chyba najważniejsze elementem wystroju salonu. Pamiętaj o tym, że będziesz z nich korzystać nie tylko Ty, ale też Twoich klienci. W zależności od tego, na jaki zabieg przyjdzie dana osoba, tyle czasu spędzi z Tobą na fotelu, kanapie czy krześle.

Zapewniając ten podstawowy komfort, sprawisz, że klienci będą się u Ciebie dobrze czuć. Nie zapominaj również o wieszaku na ubrania. Będzie niezbędny zwłaszcza zimą, gdy wszyscy będą mieć ubrania wierzchnie. Są to detale, ale znacząco wpływają na atmosferę w lokalu oraz jego przytulność.

Coś dla najmłodszych

Salony kosmetyczne odwiedzają zarówno panie, jak i panowie, lecz zdecydowaną większością nadal pozostają kobiety. Dobrze jest wobec tegp pomyśleć o stworzeniu małego kącika dla dzieci, żeby odwiedzające Cię mamy mogły złapać oddech.

Postaw zatem na kilka kolorowych krzesełek, stolik, dywan oraz zapewnij maluchom jakąś formę rozrywki w salonie. Zawsze idealnie sprawdzają się zwykłe kartki oraz kredki lub wydrukowane wcześniej kolorowanki. Jeżeli jednak masz do dyspozycji maskotki, klocki czy inne zabawki, które możesz zostawić w lokalu, efekt będzie jeszcze lepszy.

Projektowanie własnego salonu kosmetycznego wcale nie jest takie łatwe, ale mając na względzie tych kilka rzeczy, z pewnością wszystko będzie perfekcyjne. Powodzenia!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze