Czytany poradnik
Jak założyć sklep internetowy
0

Jak założyć sklep internetowy

AUTOR:  Porady.org4 lipca 2019

Marzy Ci się własny sklep internetowy? Zanim wcielisz w życie wymarzony pomysł na biznes, warto przeanalizować kilka aspektów związanych z tym typem działalności. Jak założyć bloga, który będzie stanowił równocześnie sklep internetowy i będzie można z jego pomocą sprzedawać różne artykuły?

Jak stworzyć sklep internetowy za pomocą WordPress?

Prowadzenie sklepu internetowego to duże wyzwanie z uwagi na to, że rynek e-commerce się ciągle zmienia. Coraz więcej firm zaczyna korzystać w tym celu z systemu zarządzania treścią WordPress. To proste i intuicyjne narzędzie, dzięki któremu możesz zwiększyć widoczność swojego biznesu w sieci i przyciągnąć nowych klientów. Aby poprawić funkcjonalność platformy pod kątem sklepów internetowych, twórcy WordPress stworzyli specjalną wtyczkę – WooCommerce. Co to takiego?

Wtyczka do sklepu WooCommerce

Wtyczka WooCommerce to wtyczka poszerzająca możliwości bloga pod kątem prowadzenia sklepu internetowego. Dzięki tej wtyczce możliwe jest dodanie nowych modułów na stronie, takich jak koszyk, panel klienta, czy strona zamówienia. Sklep można zintegrować z zewnętrznymi systemami płatniczymi oraz skonfigurować zgodnie z potrzebami i rodzajem prowadzonej działalności. WooCommerce samo w sobie jest już sklepem, ale można jeszcze zwiększyć możliwości tej wtyczki, dodając kolejne rozszerzenia, na przykład moduł do integracji z Allegro, usługą paczkomat i firmami kurierskimi.

Jakie są zalety rozszerzenia WooCommerce?

Największe zalety WooCommerce to:

  • Kompatybilność z WordPress
  • Wiele możliwości rozszerzeń
  • Personalizacja funkcji oraz wyglądu strony zgodzie z potrzebami firmy
  • Łatwa kontrola i zarządzanie sklepem

Jak założyć sklep internetowy?

Prosty sklep internetowy możesz założyć, korzystając z panelu administracyjnego WordPress i sekcji Wtyczki. Po szybkiej instalacji Twój blog zostanie przebudowany i wyposażony w nowe elementy, typowe dla struktury e-sklepu (zarządzanie asortymentem i dostawami, typy płatności, panel klienta). Aby wykorzystać w pełni potencjał WooCommerce i stworzyć estetyczny oraz funkcjonalny sklep internetowy, warto zaangażować do pracy specjalistów od WordPress. Wsparcie dla tej platformy w Polsce jest ogromne – szybko znajdziesz chętnych do pracy programistów, copywriterów oraz ekspertów od SEO, którzy pomogą Ci rozbudować biznes!

Zobacz także poradnik jak wypozycjonować WordPressa.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze