E-bezpieczeństwo
Czytany poradnik
Jak zablokować stronę internetową?
0

Jak zablokować stronę internetową?

AUTOR:  Mariusz Szarowski21 lutego 2017

Strony internetowe możemy blokować na różne sposoby. Do blokowania stron w sieci można znaleźć sporo programów. Niektóre są płatne, niektóre darmowe. Jednak każdy program ingeruje w system i pozostawia śmieci. Z komputera zazwyczaj nie korzystamy sami, są mali użytkownicy których nazywamy dziećmi którzy często (oby nie za często) korzystają z komputera. Jeżeli naszym celem jest zablokowanie kilku stron internetowych, wystarczy odpowiednio zmodyfikować plik host. Jak to zrobić?

Należy przejść do katalogu C:Windows\system32\drivers\etc I wyedytować plik o nazwie hosts. Klikamy dwa razy na pliku, wybieramy program np. notatnik w celu wprowadzenia zmian. Na końcu pliku wpisujemy adres strony, który chcemy zablokować i podajemy adres na który ma zostać ustawione przekierowanie.

Od tego momentu po wpisaniu w przeglądarce danego adresu ujrzymy obrazek z informacją o blokadzie. Warto zamiast adresu IP 127.0.0.1 wpisać adres na który ma przekierować nas przeglądarka po wpisaniu strony w przeglądarce. Jeżeli po wpisaniu adresu chcemy, aby wyświetliła nam się strona Google, wystarczy wpisać zamiast adresu IP 127.0.0.1 wpisać adres wyszukiwarki Google.

Jak sprawdzić jaki adres IP ma strona Google? Uruchamiamy wiersz poleceń i wydajemy komendę ping www.google.pl. Zobaczymy adres 209.85.149.105. Pozostało nam podmienić adres w pliku hosts 127.0.0.1 na 209.85.149.105

Od tego momentu po wpisaniu podmienionego adresu zostanie wyświetlona strona Google. Jak widać w bardzo prosty sposób możemy oszukać mało doświadczonego użytkownika. Innym sposobem na zablokowanie adresu WWW jest skorzystanie z klasyfikatora treści. Wpisujemy adresy www które chcemy zablokować i podajemy hasło do zarządzania zablokowanymi stronami. Oczywiście na wszystko jest obejście. W celu modyfikacji pliku hosts w Windows uruchamiamy notatnik w trybie administratora

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze