Dom
Czytany poradnik
Jak zabezpieczyć gniazdka przed dziećmi
0

Jak zabezpieczyć gniazdka przed dziećmi

AUTOR:  Klaudia Ozimek17 października 2018

Gniazdka elektryczne to nie do końca bezpieczne elementy, jakie mamy w wyposażeniu naszego domu. O ile gniazdka same w sobie nie stwarzają niebezpieczeństwa, to w nieodpowiednich rękach mogą stwarzać wręcz śmiertelne niebezpieczeństwo. Jak zabezpieczyć gniazdka?

Każdy z nas wie, że dzieci są bardzo aktywne, niektóre bardziej, inne mniej, lecz tak samo ciekawe świata. Dzieci są wszędzie, przy biurku, przy kanapie, przy stole. Wszędzie gdzie tylko są w stanie zawędrować. Często właśnie w tych miejscach znajdują się gniazdka. Dzieci także bawią się wszystkim, co wpadnie im w ręce, może to być wszystko, kredka, słomka, patyczek do uszu, lalka, cokolwiek co w danym momencie je zaciekawi. Jeżeli dziecko podczas takiej zabawy przypadkowo przejdzie koło jednego z gniazdek, to może skupić na nim swoją uwagę i ciekawość, która w młodym wieku jak zawsze wygrywa. Dziecko może próbować umieścić jeden z cienkich przedmiotów w gniazdku. Dlatego, gdy mamy dziecko, należy dowiedzieć się jak zabezpieczyć gniazdka, nawet gdy dziecko wcześniej nie okazywało zainteresowania tymi elementami naszego domu.

Jak zabezpieczyć gniazdka – zatyczki do gniazdka

Zatem jak zabezpieczyć gniazdka? Otóż zostały stworzone specjalne zatyczki do gniazdek, jest to pomysł banalny, ale nade skuteczny. Nie kosztuje wiele, a może uratować życie naszego malucha. Montaż takiej zatyczki jest tak prosty, jak ich zakup. Wystarczy włożyć ją w gniazdko, są wykonane z plastiku, który nie przewodzi prądu, więc nie musimy się obawiać o porażenie nim.

Jak zabezpieczyć gniazdka – osłona na gniazdka

Oto druga z odpowiedzi na pytanie, jak zabezpieczyć gniazdka. Istnieją gniazdka ze specjalnymi klapkami, które możemy zamknąć po wyjęciu wtyczki z gniazdka. Jest to sposób mniej skuteczny, ponieważ klapkę można podnieść, lecz jeśli dziecko nie zauważy dziurek w gniazdku, nie będzie próbowało nic w nie wkładać. Jeśli któryś z twoich bliskich nie wie jak zabezpieczyć gniazdka, warto podzielić się tą wiedzą.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze