Jak wyłączyć zapamiętywanie haseł w Internet Explorer?

Jak wiadomo funkcja pamiętania haseł jest wygodna, ale wiąże za sobą duże ryzyko naruszenia bezpieczeństwa. Aby się zabezpieczyć najlepiej jest tą funkcje wyłączyć:

  1. Uruchamiamy edytor rejestru (Start | Uruchom | regedit) i odnajdujemy klucz: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,
  2. Po prawej stronie edytora rejestru klikamy prawym przyciskiem myszy w pustym miejscu, z menu kontekstowego wybieramy Nowy | Wartość DWORD,
  3. Nadajemy nazwę DisablePasswordCaching,
  4. Klikamy dwukrotnie na nowo utworzony klucz i nadajemy wartość 1,
  5. Zamykamy edytor rejestru, uruchamiamy ponownie komputer i więcej nie widzimy komunikatu z możliwością zapamiętywania haseł.

Istnieje także możliwość wyłączenia autouzupełnienia w przeglądarce Internet Explorer w ustawieniach poprzez odznaczenie opcji Nazwy użytkowników i hasła w formularzach w Autouzupełnianie.

Paweł Nowicki
Nazywam się Paweł i jestem początkującym redaktorem, który swoją historię, przygodę oraz edukację rozpoczął z serwisem Porady.org. Początkowo jako czytelnik, fan i obserwator, a teraz jako współautor mam przyjemność tworzyć dla Ciebie/Was porady, które mam nadzieję ułatwią Twoje/Wasze codzienne życie.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.