Medycyna
Czytany poradnik
Jak uzyskać receptę na tabletkę dzień po
0

Jak uzyskać receptę na tabletkę dzień po

AUTOR:  Porady.org31 sierpnia 2020

Niechciana ciąża to często duży problem dla kobiety nie tylko ze względu na wiek, ale także przez wiele sytuacji w życiu, które nie pozwalają na posiadanie dziecka. Przed tak zwaną wpadką chroni nas antykoncepcja, lecz czasami nawet ona zawodzi. Warto więc znać wszystkie metody, gdy dziecka nie chcemy mieć. Tabletka dzień po daje nam taką możliwość, a z tego poradnika dowiesz się jak możesz uzyskać receptę na antykoncepcję awaryjną.

Jeśli już doszło do sytuacji, w której potrzebujesz użyć tabletki dzień po możesz jej receptę uzyskać na kilka sposób.

Recepta na tabletkę dzień po – wizyta u lekarza

Jest to pewnie twoja pierwsza myśl jaka wpadła Ci do głowy. I nic dziwnego taką tabletkę może wypisać Ci każdy lekarz na przykład ginekolog albo lekarz rodzinny. Jednak nie jest to najlepsza metoda. Jak już pewnie wiesz tabletkę dzień po możesz wziąć do 72h po stosunku, a więc masz bardzo krótki czas na to, by się zarejestrować do wybranego lekarz. Nie zawsze w tak ograniczonym czasie znajdziesz wolny termin na wizytę. Poza tym choć lekarz może wypisać Ci tabletkę po niekoniecznie będzie chciał to zrobić ze względu na swoje przekonania.

Recepta na tabletkę dzień po – konsultacja online

Druga metoda czyli konsultacja online jest znacznie szybsza bo receptę dostaniesz już w tym samym dniu poprzez wypełnienie krótkiej ankiety, w której odpowiesz na pytania dotyczące przechodzonych bądź występujących chorób, ostatniej miesiączki i twoich danych osobowych. Za taką konsultacje online trzeba zapłacić między 60, a 100 złotych w zależności z której strony internetowej skorzystasz. Warto zaznaczyć, że zdobycie recepty na tabletkę dzień po przez internet jest dużo bardziej komfortowe. Nie trzeba czekać w żadnej kolejce do lekarza, po prostu dostaniesz ją w formie elektronicznej na e-maila bądź numer podany w formularzu.

Zamów receptę na tabletkę dzień po na stronie zdalnaprzychodnia.pl już teraz.

Recepta na tabletkę dzień po – szpital

Trzecią metodą na uzyskanie recepty na tabletkę dzień po jest udanie się do szpitalnej izby przyjęć choć można spotkać się z tym, że szpital odmówi przepisania leku. Wszystko tak na prawdę zależy od wewnętrznych ustaleń.  Co więcej szpital może stwierdzić, że nie jest to sytuacja zagrażająca życiu i wystawi rachunek jak w prywatnym gabinecie. Cena zależy od miejsca, w dużych miasta może to być nawet 100 złotych.

Nie polecamy kupowania tabletki dzień po, jak również innych leków z lewej ręki. Jest to nielegalne i niebezpieczne! Nigdy nie masz pewności jak lek był przechowywany przez osobę, która je oferuje. Poza tym możesz paść ofiarą fałszerza, którzy sprzedają podróbki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze