Czytany poradnik
Jak utrwalić makijaż latem?
0

Jak utrwalić makijaż latem?

AUTOR:  Alicja Hudzik12 sierpnia 2018

Wakacje to często czas ogromnych upałów, dlatego warto zadbać o to, by stosowany przez nas w tym czasie makijaż był trwały. Jak utrwalić makijaż podczas gorących, letnich dni? Jakie kosmetyki stosować? Zapraszamy do lektury!

Jak utrwalić makijaż?

Kobiety stosują makijaż od zarania dziejów, nie tylko po to, by przyciągnąć płeć „brzydką”, ale i również po to, by się dobrze czuć i wyglądać świeżo. Aby stworzone na naszej twarzy małe dzieło sztuki przetrwało upalny dzień lub całonocną imprezę, nie wystarczy jedynie zwykły podkład. Jak utrwalić makijaż? Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  1. Nakładaj makijaż zawsze na nawilżoną skórę
  2. Nie przesadzaj z ilością użytych kosmetyków
  3. Pilnuj, by stosowane kosmetyki były jednorodne
  4. Korzystaj z wodoodpornych, nieścieralnych i długotrwałych kosmetyków
  5. Zanim nałożysz cienie do powiek, zastosuj sypki puder
  6. Noś przy sobie bibułki matujące lub chusteczki higieniczne

Przygotowanie twarzy pod makijaż

Zanim zaczniesz nakładać podkład i malować oczy, pamiętaj o tym, by odpowiednio nawilżyć skórę twarzy. Dzięki zastosowaniu kremu o lekkiej konsystencji podkład, który później zastosujesz, rozprowadzi się równomiernie po twarzy i będzie trwalszy. Nie przesadzaj z ilością kosmetyków, jeśli już nałożyłaś lekki krem, to nie dodawaj do tego jeszcze toniku!

Pilnuj jednorodności kosmetyków

Jak utrwalić makijaż? Warto stosować zasadę jednorodności, tzn. jeśli korzystamy z tłustych podkładów (podkład w kremie, róż w kremie), nakładamy je na tłustą bazę. Jeśli korzystamy z sypkich kosmetyków (cienie do powiek), wcześniej traktujemy oko sypkim pudrem.

Jak malować się latem?

Makijaż, którego używamy latem, nie powinien być zbyt ciężki. Aby przy wysokiej temperaturze nadal wyglądać świeżo i naturalnie, należy zredukować ilość używanych kosmetyków. Jak utrwalić makijaż w sezonie letnim? Zrezygnuj z sypkich i nietrwałych pudrów, a zamiast z nich wypróbuj podkłady o kremowej konsystencji. Warto nosić ze sobą bibułki matujące lub chusteczki do wycierania nadmiaru sebum, a rzęsty malować wodoodpornym tuszem do rzęs. Zamiast malować kreskę nad okiem kredką, skorzystaj również z wodoodpornego eyelinera z cienkim pędzelkiem. To rozwiązanie o wiele trwalsze, a eyelinery są dostępne w wielu kolorach, na pewno się nie zawiedziesz!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze