Czytany poradnik
Jak uszyć nerkę?
0

Jak uszyć nerkę?

AUTOR:  Klaudia Ozimek5 października 2018

Nerka jest świetnym miejsce na drobne rzeczy, które zawsze chcesz mieć przy sobie, a gubisz je w torebce, czy plecaku. Może również służyć za torbę. W sklepach nerki kosztują nawet kilkaset złotych, więc to nie przekonuje nas do ich zakupu. Czas więc przekonać się, jak uszyć nerkę. To nie trudne zadanie, a my podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak uszyć nerkę – czego będziesz potrzebować?

Pewnie zastanawiasz się jak uszyć nerkę i czego dokładnie będziesz potrzebować, by to zrobić. Większość rzeczy, których potrzebujesz do uszycia nerki, masz zawsze w domu, a jeśli nie to w sklepach kosztują one nie więcej niż kilka złotych. Do wykonania nerki potrzebować będziesz:

  1. Suwaka,
  2. Materiału – najlepiej wybrać dwa wzory, ponieważ jeden będzie stroną wewnętrzną, a drugi stroną zewnętrzną,
  3. Pasa parcianego,
  4. Zapięcia do paska,

Jak uszyć nerkę – krok po kroku

Jeśli nie wiesz jak uszyć nerkę i zastanawiasz się, od czego zacząć, to pierwszym krokiem jest uszycie saszetki.

  1. Na początku wytnij cztery kawałki materiału. Wszystkie o tych samych wymiarach. Niech dwa kawałki materiału będą w jednym wzorze, a dwa następne już w innym. Pamiętaj, by wszystkie kawałki miały kształt półkola.
  2. Teraz czas przejść do kolejnego kroku jak uszyć nerkę. Dwa kawałki materiału o tym samym wzorze złącz ze sobą, wszywając w nie suwak. Pamięta, by wszyć go od strony, gdzie materiały są wycięte w linii prostej. Następnie zszyj ze sobą zaokrąglone części saszetki. Przewróć ją na wewnętrzną część i od środka wszyj kolejne dwa kawałki materiału. Już połowa pracy za tobą.
  3. Następnym korkiem jest wszycie po bokach paska parcianego, a następnie połączenie go ze sobą zapięciem do paska. Przez zamontowaniem zapięcia sprawdź, czy paski nie są za długie. Możesz przyłożyć nerkę do pasa i sprawdzić, czy pasy są w sam raz, czy będą wystawać, kiedy je zepniesz. Jeśli są za długie, to skróć je do odpowiedniej długości, a potem złącz zapięciem.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze