Aplikacje
Czytany poradnik
Jak usunąć uciążliwe dodatki w Firefoxie?
0

Jak usunąć uciążliwe dodatki w Firefoxie?

AUTOR:  Patrycja Kabaj2 grudnia 2017

Czasem bywa tak, że w naszej przeglądarce Mozilla Firefox zainstaluje się przez przypadek, czy podstępnie jakaś niepożądana wtyczka czy dodatek. Zastanawiasz się wtedy zapewne jak je z łatwością usunąć ze swojej ulubionej przeglądarki.

Można ją usunąć wybierając z menu Narzędzia | Dodatki. Otworzy się menedżer dodatków. Korzystając z przycisku Usuń można spróbować się ich pozbyć. Jednak czasem zwykłe usunięcie dodatku nie skutkuje i niechciana wyszukiwarka czy toolbar nadal irytuje. W takich trudnych przypadkach można usunąć je ręcznie. W tym celu w pasku adresu wpisz komendę: about:config i zatwierdź. Następnie ujrzysz stronę z informacją o groźbie utraty gwarancji. By wejść na tę stronę kliknij przycisk Zachowam ostrożność, obiecuję!

Następnie znajdź wyrażenie plugin.expose_full_path. Kliknij w niego dwukrotnie aż wartość false zmieni się na true. Po dokonaniu tej czynności w pasku adresu wpisz kolejną komendę about:plugins. Zostanie wyświetlona strona z zainstalowanymi w mozilli wtyczkami. Przy każdej wtyczce podana jest ścieżka dostępu czyli gdzie możesz ją znaleźć w komputerze, oraz nazwa pliku wtyczki.

Odszukaj więc niechcianą wtyczkę na swoim dysku, zmień nazwę pliku na inny np. nppdf32.dll na pnppdf32.dll. Następnie wprowadź ponownie komendę about:config w pasku adresu, odszukaj plugin.expose_full_path i kliknij dwukrotnie aby przywrócić domyślne  ustawienie na  false. W taki to sposób ścieżka dostępu do wtyczki nie będzie widoczna dla witryn internetowych a tym samym wtyczka będzie usunięta.

Ta prosta czynność naprawdę pomoże pozbyć się wielu uciążliwych dodatków, podstępnie instalowanych  w Mozilla Firefox, uprzykrzających codzienne korzystanie z przeglądarki, niepotrzebnie ją obciążających i zaśmiecających Twój dysk.

Powodzenia w pozbywaniu się niepotrzebnych śmieci z Twojej Mozilli Firefox.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze