Lifehacki
Czytany poradnik
Jak usunąć Super Glue?
0

Jak usunąć Super Glue?

AUTOR:  Wiktoria Rybczyńska6 kwietnia 2020

Super Glue to niezbędnik, gdy w domu ukruszy się wazon albo połamie ramka na zdjęcia . Klej ten stosujemy przy usterkach w ogrodzie, czy nawet aucie! Ten uniwersalny produkt działa cuda: klei mocno i…szybko, dlatego tak ważne jest, żeby aplikować go tak, aby nie pobrudzić dodatkowych przedmiotów, a zwłaszcza siebie samych. Co jednak zrobić, gdy klei dostanie się w niepowołane miejsce? Jak usunąć Super Glue? Oto moje rady!

Jak usunąć Super Glue z palców?

Bywa tak, że chcesz skleić kubek, a sklejasz własne palce – znam to. Przede wszystkim nie panikuj i absolutnie nie próbuj oderwać sklejonych palców, w przeciwnym razie, możesz nawet rozerwać skórę! Zamiast tego zamocz dłoń w miseczce ze zmywaczem do paznokci (z dodatkiem acetonu) lub czystym acetonem, który bez trudu znajdziesz w sklepach chemicznych. Gdy Super Glue już się rozpuści, dokładnie obmyj dłoń wodą z mydłem. Twoja skóra może być lekko podrażniona, jednak wolna od kleju – działa!

Jak usunąć Super Glue z mebli?

Gdy Super Glue zaatakuje inny obszar stołu, niż miałeś w planach, reaguj szybko! Mokry klej z łatwością usuniesz bawełnianą ściereczką, nasączoną jedynie ciepłą wodą. Gdy jednak specyfik zaschnie, sprawy znacznie się komplikują. Na niewielkim obszarze mebla sprawdź, czy aceton nie powoduje odbarwień. Jeśli tak, posłuż się nożykiem (najlepiej takim do tapet) i delikatnie zeskrob klej, a powierzchnię mebla możesz wypolerować, żeby prezentowała się lepiej.

Jak usunąć Super Glue z ubrania?

Klei pokrył Twoją ulubioną bluzkę? Namocz plamę w ciepłej wodzie. Następnie na zmianę przykładaj do plamy kostkę lodu i zdrapuj pilnikiem zaschnięty Super Glue. Po wszystkim zastosuj odplamiacz i wypierz jak zwykle. Gdy masz jednak pewność, że ubrudzona część Twojej garderoby wykonana jest ze 100% bawełny, możesz zastosować inną metodę. Przede wszystkim w takim wypadku odczekaj, aż klej całkowicie zaschnie, żeby na zmianę traktować plamę nasączonym acetonem wacikiem oraz pilnikiem. Następnie zastosuj odplamiacz i wymocz ubranie w letniej wodzie. Potem już tylko klasyczne pranie w pralce i gotowe!

Jak usunąć Super Glue z plastiku?

Jeśli chodzi o plamy na plastiku, również możesz skorzystać z acetonu. Wypróbuj go na niewielkiej powierzchni, a jeśli plastik się nie odbarwia, pocieraj przedmiot tak długo, aż klej się rozpuści. Mniej szkodliwym dla powierzchni sposobem z kolei, jest skorzystanie z oleju roślinnego. Nawilż nim ręcznik papierowy, a następnie owiń przedmiot i pozostaw tak na ok. 2 godziny. Warty uwagi jest również ocet, którym możesz zwilżyć płatek kosmetyczny i pozostawić na plamie na kilka godzin.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
100%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze