Czytany poradnik
Jak usunąć cienie pod oczami
0

Jak usunąć cienie pod oczami

AUTOR:  Joanna Cieślak25 lutego 2018

Cienie pod oczami mogą być wynikiem chorób lub przemęczenia. Twarz, którą zdobią ciemnie cienie wygląda niezdrowo, szczególnie, jeżeli staramy się przykryć ten efekt makijażem. Na szczęście jest wiele prostyt metod, jak usunąć cienie pod oczami.

Metody kuchenne

Jedną z najpopularniejszych metod usuwania nieestetycznych cieni pod oczami jest okład zrobiony ze schłodzonego ogórka. Od wielu lat panuje przekonanie, że zastosowanie tego warzywa ma właściwości zmniejszające opuchliznę. Ogórki posiadają cenne przeciwutleniacze i flawonoidy. Ich działanie pozwala na zmniejszenie zaczerwieniania, a także obrzęku i podrażnienia, jakie może występować w przypadku przemęczenia oczu. Jak usunąć cienie pod oczami za pomocą ogórka? By móc się cieszyć dobroczynnym działaniem ogórków, wystarczy je obrać ze skórki, pokroić plasterki i schłodzić. Tak przygotowane należy położyć na przymknięte oczy. Warto się jest wtedy położyć na chwilę, i zrelaksować się przy odpowiedniej muzyce. Pół godzinny odpoczynek pozwoli na regenerację skóry oczu, a i dla całego działa może zadziałać cuda. Innym sposobem, pochodzącym z kuchni, jest okład z surowego ziemniaka. Podobnie jak w przypadku ogórka, warzywo należy schłodzić, przed położeniem go na zamknięte powieki. Można się także pokusić o przygotowanie ziemniaczanej papki. Produktem spożywczymi, który pomoże w walce z cieniami pod oczami jest także schłodzone mleko. By cieszyć się jego łagodzącymi właściwościami, wystarczy zamoczyć w dobroczynnym płynie waciki kosmetyczne. Następnie dobrze jest odsączyć nadmiar płynu, i położyć go na zamknięte oczy na kilkanaście minut. Idealnie działanie zmniejszające opuchliznę posiada czarna lub zielona herbata. Wystarczy przygotować mocny napar z torebki herbaty, następnie go ostudzić. Po jego schłodzeniu należy zamoczyć waciki kosmetyczne i położyć na oczy. Herbata zwiera kofeinę, której obecność obkurcza naczynia krwionośne. Herbata jest również bogata w garbniki, stymulujące krążenie krwi. Już po pół godzinnym relaksie z nasączonymi wacikami na oczach, znacząco zmniejszymy opuchliznę.

Naturalne kosmetyki

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć cienie pod oczami dzięki naturalnym kosmetykom, to odpowiedź jest również bardzo prosta. Zbawienny wpływa na opuchliznę posiada aloesowy żel. Aloes ma właściwości łagodzące, dla tego też świeżo wyciśnięty z roślinki miąższ. może zdziałać cuda. Ponad to aloes posiada ponad 18 aminokwasów, oraz liczne właściwości bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne. Często stosowanym preparatem jest wyciąg ze świetlika. Działa łagodząco na podrażnioną i opuchniętą skórę, łagodząc efekty przemęczenia. Idealnym sposobem na opuchnięte oczy jest także kompres nasączony zimna wodą. Niska temperatura pozwala na zmniejszenie opuchlizny

Sen

Najlepszą, oraz najpewniejszą metodą na to jak usunąć cienie pod oczami, jest odpowiednia dawka snu oraz odpoczynek. Nic tak nie wpływa na urodę, jak właśnie zdrowy sen. Ważne jest robienie sobie regularnych przerw w pracy, pozwalając na regenerację oczom. Pracując przy monitorze należy zadbać o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy, a także odległość od komputera.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze