Czytany poradnik
Jak szybko wytrzeźwieć?
0

Jak szybko wytrzeźwieć?

AUTOR:  Aleksandra Wilk8 stycznia 2019

To miał być jeden drink, a impreza przeciągnęła się do rana? Teraz jak najszybciej potrzebujesz wrócić do normalności, ale nie wiesz jak? Poniżej znajdziesz praktyczne rady, które pomogą Ci poczuć się dobrze.

Uzupełnienie witamin

Pijąc alkohol pozbawiamy się cennych składników z naszego organizmu. Żeby poprawić swoją formę trzeba je teraz uzupełnić. Głownie tracimy magnez, wapń i potas, które zostają dosłownie wypłukane przez płyny wysokoprocentowe. Zaopatrz się w tabletki zawierające te składniki i rozpuść je w wodzie. Odrazu zauważysz różnicę. Wypij także witaminę C. Mogą to być kapsułki lub witaminy rozpuszczalne.

Kolejnym sposobem jest kupienie glukozy w aptece. Jak to działa? Glukoza to cukier prosty, z którego nasz wyczerpany organizm pobierze potrzebną mu energię. Postawi Cię na nogi hamując zmiany metaboliczne i szybciej odtruje całe ciało. Nawadnia i przywraca prawidłowe funkcjonowanie mózgu, mięśni i serca.

Jak wykonać taką mieszankę i jak często ją stosować?
Do szklanki wsyp 2-3 łyżeczki i pij pół szklanki co pół godziny. Żeby powrócić do normalnego stanu zaleca się wypicie około 6 szklanek roztworu. Dla lepszego efektu dodaj wyciśniętą cytrynę. 

Wysiłek fizyczny

Będąc aktywnym, napewno szybciej pozbędziemy się zatrucia. Jak wiadomo pocąc się wyrzucamy z siebie nie tylko wodę i tłuszcz, ale także alkohol. Dodatkowo poprawimy krążenie i podnosimy ciśnienie przez co wszystkie procesy w organizmie przebiegają o wiele szybciej.

Drzemka

Podczas snu mamy szanse się zregenerować i wypocząć. Jest niezbędny do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego. Warto się położyć, jeżeli cierpimy na zatrucie. W tym czasie w naszym ciele zajdzie szereg zmian mających na celu naprawę szkód powstałych w wyniku picia. Po obudzeniu się zauważymy diametralną różnice w ogólnym samopoczuciu.

Orzeźwienie

Dobrą metodą jest naprzemienny prysznic ciepłą i zimną wodą. Idealnie orzeźwia i stymuluje organizm do pracy, który zaczyna sprawniej pozbywać się toksyn. Mięśnie stają się rozluźnione, a także polepsza się przepływ krwi. Jeżeli cierpimy na jakiekolwiek bóle, one również powinny odpuścić.

Najlepiej wykorzystać każdą lub przynajmniej część tych metod, a osiągniemy zamierzone efekty. Pamiętaj, że alkohol jest trucizną i spożywanie go w zbyt dużych ilościach prowadzi do problemów ze zdrowiem. Pij z głową! 

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze