Motoryzacja
Czytany poradnik
Jak szukać części do samochodu? Podpowiadamy jak dobrać części do auta
0

Jak szukać części do samochodu? Podpowiadamy jak dobrać części do auta

AUTOR:  Alicja Hudzik13 grudnia 2018

Zakup części do samochodu to bardzo indywidualna kwestia. Nie wszyscy posiadacze aut lubią zostawiać takie decyzje mechanikom, niektórzy wolą poszukać odpowiednich elementów na własną rękę. Jak dobrać części do auta? Podpowiadamy!

Jak dobrać części do auta?

Jak dobrać części do auta? Podzespołów najczęściej wyszukuje się według marki i roczników, które należy wprowadzić do katalogu wyszukiwania. Zanim przystąpisz do zakupu, należy dokładnie sprawdzić wersję samochodu oraz takie parametry jak:

  • rok produkcji
  • typ skrzyni biegów
  • klimatyzacja
  • typ zawieszenia
  • wyposażenie pojazdu
  • moc silnika

Wszystkie powyższe informacje możesz uzyskać z dowodu rejestracyjnego pojazdu. W zależności od tych cech elementy elektryki lub układu zawieszenia Twojego auta mogą się znacznie od siebie różnić!

Inny sposób na znalezienie interesujących nas podzespołów to wyszukiwanie po numerze VIN oraz OE/OEM Na podstawie tych unikalnych numerów można dokładnie określić wersję samochodu i wyposażyć się w części w autoryzowanym serwisie lub hurtowni. Numery określonych podzespołów możesz uzyskać poprzez wymontowanie ich i dokładne przyjrzenie się ich oznaczeniom.

Numer VIN, czyli numer nadany samochodowi przez producenta można uzyskać z dowodu rejestracyjnego pojazdu, z jego karoserii lub z deski rozdzielczej. To najpewniejsza metoda na dopasowanie części do samochodu. Aby dobrać części, najlepiej skontaktować się z obsługą sklepu motoryzacyjnego lub hurtowni, pamiętaj, by zawsze mieć przy sobie podczas zakupów dowód rejestracyjny auta!

Jeśli szukasz części i akcesoriów do auta, warto odwiedzić stronę www.czesciauto24.pl. Znajdziesz tam przejrzystą wyszukiwarkę, dzięki której dobierzesz odpowiednie części, w zależności od marki, modelu oraz wersji Twojego samochodu. Innowacyjna wyszukiwarka podzespołów obsługuje nie tylko nazwy modeli, ale także numer ID oraz OEM.

Jak dobrać części do auta – tych błędów nie popełniaj!

Tych kilka kroków pomoże Ci uniknąć kłopotów przy wyborze części samochodowych:

  • Nigdy nie kupuj części do samochodu, których sprzedawca nie udostępnił pełnego opisu podzespołu
  • Zawsze czytaj to, co zostało napisane drobnym druczkiem, by dowiedzieć się, do jakiego samochodu części mogą nie pasować
  • Nigdy nie spiesz się z wyborem części, przeanalizuj dokładnie numery i wersje, by nie żałować później zakupu!
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze