Dom
Czytany poradnik
Jak spędzić wakacje w domu?
0

Jak spędzić wakacje w domu?

AUTOR:  Alicja Hudzik30 lipca 2018

Wakacje w domu wcale nie muszą być nudne. Jak spędzić urlop w mieście tak, by czas ten nie był zmarnowany? O czym warto pamiętać? Z jakich opcji można skorzystać? Podpowiadamy!

Wakacje w domu – relaks przede wszystkim!

Jeśli z jakichś powodów zdecydowałeś/aś się na urlop w domu, pamiętaj o tym, że urlop jest od tego, by wypoczywać. Wakacje w domu powinny być czasem relaksu. Bez rozmów o pracy, z ograniczonym dostępem do komputera, Internetu i służbowego telefonu. Odłóż na bok zmartwienia oraz zwykłe obowiązki, takie jak sprzątanie, czy prasowanie. To najlepszy czas na naładowanie baterii przed powrotem do pracy, dlatego ważne, by dbać o sen w trakcie urlopu oraz robić rzeczy, na które zazwyczaj nie ma czasu.

Pomysły na wakacje w domu

Od dawna marzy Ci się wyjście na okoliczne wzgórze, by podziwiać wschód słońca? W okolicy jest jakieś ciekawe miejsce, muzeum lub park, na którego odwiedzenie nigdy nie było czasu? Po nocach śni Ci się domowe SPA, ale nigdy nie było odpowiedniego czasu, nastroju, ani warunków, by zorganizować taką relaksacyjną strefę w domowym zaciszu? Uwielbiasz gotować, ale na co dzień korzystasz z gotowych posiłków, ponieważ tak jest o wiele szybciej? Wreszcie nie musisz się tym przejmować, tylko możesz poświęcić czas na rozwijanie pasji, zwiedzanie ciekawych okolicznych miejsc i stworzenie u siebie w domu prawdziwej strefy relaksu!

Wakacje w domu – rozwijaj się!

Urlop to świetny czas na rozwijanie pasji. Zapisz się na okoliczne warsztaty rozwojowe, wyciągnij ze strychu zakurzoną matę do jogi lub odkop ulubione płyty i książki. Znajdź ciekawe wydarzenia w najbliższej okolicy i umów się na nie razem z najlepszymi znajomymi. Lato to czas wielu ciekawych inicjatyw, takich jak plenerowe kino samochodowe, pokazy sztucznych ogni, pikniki rodzinne, eventy sportowe i muzyczne, czy imprezy nad jeziorami. Wykorzystaj ten czas w pełni!

Czego unikać podczas urlopu w domu?

Aby urlop spędzony w domu należał do udanych, pamiętaj, by unikać:

  • Rozmów o pracy,
  • Sprawdzania służbowej skrzynki pocztowej i wiadomości.
  • Telewizora (są o wiele lepsze rozrywki!).
  • Przemęczających i stresujących czynności.
  • Robienia rzeczy, za którymi nie przepadasz.
  • Spotykania się z ludźmi, których nie lubisz.
  • Niezdrowej żywności.
  • Zbędnego planowania.
  • Nastawiania budzika na zbyt wczesną porę.
  • Niepotrzebnego zamartwiania się!
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze