Zdrowie
Czytany poradnik
Jak sobie radzić z kontuzjami? [Infografika]
0

Jak sobie radzić z kontuzjami? [Infografika]

AUTOR:  Alicja Hudzik2 września 2018

Kontuzje - infografika

Nie daj się kontuzjom [infografika[

Osoby aktywne fizycznie często nieświadomie przeciążają swój organizm, doprowadzając do jego przetrenowania i urazów. Jak się przed tym ustrzec? Podpowiemy Ci w kilku prostych krokach, jak sobie radzić z kontuzjami i nie dopuścić do pojawienia się kolejnych przykrych urazów!

Jak sobie radzić z kontuzjami?

Układ ruchu u człowieka jest bardzo podatny na kontuzje. Wystarczy zbyt wiele dobrych chęci, by się przetrenować i nabawić nieprzyjemnego urazu. Jak z tym walczyć? Aby nie dopuścić do kontuzji, przede wszystkim trzeba stosować przed każdym treningiem solidną rozgrzewkę. Jeśli już jest za późno i nabawiliśmy się urazu, należy właściwie pielęgnować kontuzjowane miejsce i odpuścić sobie na jakiś czas sport. Ważna jest właściwa dieta oraz suplementacja z naciskiem na składniki odżywcze, które stanowią budulec tkanki mięśniowej oraz biernego układu ruchu.

Urazy to przykrości, które zdarzają się osobom aktywnym fizycznie niezależnie od pory roku i dnia. Jak sobie radzić z kontuzjami? Wystarczy rozsądnie trenować, zawsze pamiętać o rozgrzewce i właściwie suplementować organizm, by nie dopuścić do niedoborów niezbędnych składników odżywczych.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze