Czytany poradnik
Jak się malować w zależności od sytuacji?
0

Jak się malować w zależności od sytuacji?

AUTOR:  Alicja Hudzik11 sierpnia 2018

Jak się malować na co dzień? Czy warto malować się w wakacje? Jak powinien wyglądać makijaż wieczorowy? Zapraszamy do lektury!

Jak się malować na co dzień?

Makijaż stosowany każdego dnia w pracy lub na studiach powinien być delikatny i naturalny. Możesz zastosować bazę pod makijaż lub od razu przejść do nakładania podkładu. Dobry podkład powinien być lekki i średnio – kryjący, by Twoja twarz wyglądała naturalnie. Jeśli czujesz się dobrze bez eyelinera, możesz z niego zrezygnować, ale warto poeksperymentować z delikatnymi kolorami cieni do powiek. Po wewnętrznej stronie oka nakładaj zawsze jaśniejszy kolor, a ciemniejszy stosuj od połowy do zewnętrznej części oka. Oczy możesz optycznie powiększyć, stosując tusz do rzęs, dzięki temu Twój makijaż nie będzie wyglądał na ciężki, ale będzie spełniał swoją funkcję!

Jak się malować w wakacje?

Ponieważ wakacje to  czas upałów, makijaż, którego używamy, nie powinien być zbyt ciężki. Jak się malować, by przy wysokiej temperaturze nadal wyglądać świeżo i z naszej twarzy nie spływał podkład? Przede wszystkim należy możliwie zredukować ilość używanych kosmetyków. Zamiast sypkich pudrów, warto zastosować podkłady w formie płynnej lub o kremowej konsystencji. Aby utrwalić makijaż, można zastosować wcześniej bazę liftującą, warto również nosić ze sobą bibułki matujące lub chusteczki do wycierania nadmiaru sebum. Jak się malować w wakacje? Koniecznie wodoodpornymi kosmetykami, które nie będą z nas spływać razem z potem!

Jak się malować na wieczorne wyjście?

Makijaż wieczorowy ma to do siebie, że tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. Chodzi o to, żeby przyciągać spojrzenia, podkreślać swoje atuty i nie bać się kontrastów! Przed nałożeniem podkładu, warto zastosować bazę rozświetlającą, krem typu sudocrem lub balsam nawilżający. Następnie możemy nałożyć na policzki róż oraz użyć ulubionego podkładu kryjącego. Ostatni element makijażu to podkreślenie oczu lub ust. Jeśli zdecydujesz się na tzw. smokey eyes, to usta pomaluj delikatnie, z kolei, jeśli wolisz klasyczną czarną kreskę malowaną eyelinerem, bez użycia kolorowych i ciemnych cieni, możesz poszaleć z kolorem szminki. Przy malowaniu smokey eyes pamiętaj o tym, by do wewnętrznego kącika oka nakładać jaśniejszy kolor cienia, a stopniowo ku jego zewnętrznej krawędzi aplikować ciemniejsze barwy. Kreska powinna być delikatna, ale powinna obramowywać całe oko. Uzupełnieniem makijażu oczu będzie tusz podkręcający i wydłużający rzęsy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze