Dom
Czytany poradnik
Jak przygotować ogród na wiosnę
0

Jak przygotować ogród na wiosnę

AUTOR:  Anita Wach16 marca 2018

Wiosna zbliża się wielki krokami, warto więc zadbać o swój ogród. Jeśli dobrze oporządzisz go teraz w ciągu lata, obrodzi  pięknymi kwiatami i dorodnymi owocami, a także warzywami. Jak przygotować ogród na wiosnę, żeby zachwycał swoim wyglądem?

Przed rozpoczęciem porządków, należy zaplanować, co chcemy zasadzić, a następnie zaopatrzyć się w odpowiednie nasionka. Kalendarz ogrodnika jest najbardziej napięty właśnie w marcu, kiedy to przyroda budzi się do życia. Zadbaj o swój ogród właśnie teraz, aby z dumą patrzeć na niego latem.

Oporządzanie

Pierwszą rzeczą, jaką robimy po zimie, powinno być sprawdzenie stanu naszych narzędzi do pracy. Jeśli coś jest uszkodzone, należy to wymienić lub zaopatrzyć się w nową sztukę. Każdą rzecz należy dokładnie wyczyścić i zakonserwować, jeśli jest taka konieczność. Gdy nasze narzędzia będą już gotowe, zajmujemy się roślinami. Przycinamy drzewa, leczymy chore rośliny, zdejmujemy osłony zimowe. Ostatnią rzeczą jest wybranie nasion na następny sezon.

Przygotowanie

Z podłoża należy usunąć wszystkie martwe rośliny, pozbywamy się suchych liści, wygrzebujemy z ziemi wszystko to, co mogłoby zaszkodzić nowym roślinom. Po tych czynnościach należy zająć się glebą. Skopujemy, nawozimy, a na koniec wyrównujemy, potem przed samym siewem, należy użyć kultywatora, aby ten zrobił równe grządki, do których będziemy wsypywać nasiona.

Sadzenie

Gdy ujemna temperatura odejdzie w zapomnienie, a słońce na stałe zawita na niebie to znak, że można zacząć rozsiewać nasze nasionka. Teraz najważniejsze jest, aby pilnować kalendarza ogrodnika, aby na czas posadzić konkretną roślinkę. Jeśli mamy zamiar posadzić krzewy lub drzewa przed zakupem dokładnie, sprawdźmy ich stan, korzenie nie mogą być przesuszone.

Jak przygotować ogród na wiosnę

Jak przygotować ogród na wiosnę? Teraz już wiesz, że marzec będzie wymagał od ciebie trochę pracy, ale efekty będą powalające. Wykorzystaj pierwsze ciepłe dni i spędź je na przygotowaniach swojego ogrodu na wiosnę, aby później móc cieszyć się swoimi owocami oraz warzywami.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze