Technologie
Czytany poradnik
Jak przekonwertować plik? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania!
0

Jak przekonwertować plik? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania!

AUTOR:  Alicja Hudzik19 listopada 2018

Programy do konwersji, to przydatne i w wielu przypadkach darmowe narzędzia, które służą do zmiany formatu plików. Jak przekonwertować plik do formatu, który nas interesuje? Z tego poradnika dowiesz się, z których programów warto skorzystać!

Jak przekonwertować plik do PDF?

Chcesz przekształcić dokument w formacie DOC lub arkusz kalkulacyjny do PDF? Warto wypróbować darmowe programy do konwersji:

  • Free XPS to PDF Converter
  • PDF to JPG Converter
  • Icecream PDF Converter

Jeśli zależy Ci na konwersji online, wypróbuj aplikację na stronie freepdfconvert.com. Z pomocą tego konwertera możesz zmienić popularne formaty obsługiwane przez programy Word, Excel oraz PowerPoint na PDF, a także dokonać zmian w odwrotnym kierunku, czyli przekształcić dokument w PDF do pliku tekstowego lub ilustracji w formacie JPG.

UWAGA: Jeśli korzystasz z edytorów tekstu Microsoft Office Word, możesz zainstalować dodatek Zapisz jako PDF lub XPS. Wtyczka działa we wszystkich programach pakietu Microsoft Office i umożliwia szybkie wyeksportowanie dokumentu, na którym aktualnie pracujesz, do postaci PDF lub XPS

Jak przekonwertować plik audio?

Aby zmniejszyć objętość pliku audio lub zmienić jego format na taki, który będzie czytelny dla odtwarzacza samochodowego, wieży stereo lub kina domowego, można użyć programów:

  1. FreeM3a to MP3 Converter;
  2. Any Audio Converter;
  3. Free Audio Converter;
  4. CDex;
  5. online-audio-converter.com.

Jak przekonwertować plik video?

Aby przekonwertować plik video do różnych rozdzielczości i formatów, warto wypróbować darmowy program VirtualDub, a także dostępne na rynku narzędzia online, takie jak na przykład onlinevideoconverter.com oraz online-convert.com.

Ten ostatni to bardzo popularny program, który pozwala konwertować nie tylko pliki video, ale i inne media, zapisane w formacie audio, JPG lub PDF. Dzięki konwerterom online można również pobierać i konwertować materiały video zamieszczone na platformach typu Youtube czy Vimeo.

Zobacz także nasz poradnik W jaki sposób przekonwertować .pdf do .jpg?.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze