Technologie
Czytany poradnik
W jaki sposób przekonwertować .pdf do .jpg?
0

W jaki sposób przekonwertować .pdf do .jpg?

Pewnie niektórzy z nas zadają sobie pytanie po co to robić. Przecież PDF jest lepiej skompresowany i ma inne zastosowanie niż JPG. Domyślnie system Windows nie ma zainstalowanego programu do otwierania plików zapisanych w formacie PDF (w starszych wersjach). Oczywiście w internecie jest dużo programów darmowych za pomocą, których możemy otworzyć pliki w formacie PDF (Acrobat Reader, Foxit Reader itd). W takim razie, dlaczego powstała ta porada?  Po pierwsze nie wszyscy mają programy do otwierania plików PDF. Natomiast do otwierania plików JPG system Windows ma domyślnie wbudowany program.  Po drugie pliki JPG możemy wykorzystać do innych celów np. jako tło do prezencji.

W jaki sposób można przekonwertować PDF do JPG? Np. za pomocą strony zamzar.com. To bardzo fajna aplikacja online za pomocą, której możemy przekonwertować pliki PDF m.in. do formatu JPG. Strona bardzo intuicyjna, ponieważ wystarczy załadować plik, wybrać format wyjściowy i podać adres e-mail. W ciągu minuty otrzymamy przekonwertowany plik np. do formatu JPG. Kolejna strona za pomocą, której możemy przekonwertować PDF do JPG to convert.neevia.com. Każdy z nas w prosty sposób zamieni format pdf do jpg.

Jeżeli natomiast nie mamyiInternetu, a chcemy przekonwertować PDF do JPG wystarczy ściągnąć (oczywiście na komputerze gdzie jest internet) np aplikację o nazwie Virtual Image Printer Driver. Program pobieramy ze strony z internetu i instalujemy. Oczywiście program jest darmowy. Jak korzystać z programu? Po zainstalowaniu aplikacji w naszym systemie pojawi się dodatkowa drukarka. W celu konwersji PDF do JPG uruchamiamy plik PDF w domyślnym programie, wybieramy plik i drukowanie. Wskazujemy na drukarkę o nazwie Image Printer. Przechodzimy na zakładkę Format File i wybieramy format do jakiego chcemy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze