Makijaż
Czytany poradnik
Jak przejść na styl „no make up”?
0

Jak przejść na styl „no make up”?

AUTOR:  Iga Szabat30 czerwca 2020

Masz dość nakładania ton makijażu na swoją twarz? Nie chcesz już tracić czasu na eksperymenty ze swoją cerą? Przejdź na styl „no make up”!


Krok 1.

Jeśli dotychczas nosiłaś make up codziennie, zrezygnowanie z niego może być początkowo trudne. Przyczyną tego są głównie względy estetyczne. Przyzwyczajenie się do twarzy pokrytej kosmetykami jest naturalne, musisz przełamać swój nawyk. Zatem krokiem pierwszym jest, zmiana nastawienia. Zacznij w domu. Zmyj makijaż, nie patrz zbyt często w lustro, postaraj się przyzwyczaić twarz do wygody bycia „no make up”.

Krok 2.

Pamiętaj, że przejście na „no make up”, nie oznacza zaprzestania pielęgnacji swojej cery. Powinnaś dbać o nią tym bardziej, gdyż nie zasłonięta warstwą makijażu, narażona jest na ewentualne czynniki zewnętrzne. W przypadku dużego nasłonecznienia, warto pamiętać o kremach z filtrem. Większość kremów „na dzień”, zawiera w sobie filtr SPF20, który dla większości typów cery jest wystarczający. Ważnym elementem pielęgnacji są także peelingi. Staraj się reagować na bieżąco na potrzeby twojej skóry!

Krok 3.

W zależności od tego, jak mocny makijaż nosiłaś na co dzień, odstawiaj go stopniowo. To dobra metoda, jeśli swego rodzaju panikę, wzbudza w tobie zrezygnowanie ze wszystkich kosmetyków na raz. Postaw na przykład, na sam podkład, to może być już duża zmiana w kierunku „no make up”. Z czasem, łatwiej będzie ci się przyzwyczaić do nieco innego wyglądu.

Krok 4.

Odkryj magię jednego kosmetyku. Jeśli początkowo drażni cię nieidealny wygląd twarzy, ze względu na naturalne przebarwienia w skórze, czy zmienny koloryt, wypróbuj „technikę jednego kosmetyku”. Polega ona na tym, że akcentując jeden z elementów twarzy, odwracamy uwagę od reszty. Można zatem zaakcentować usta pomadką, bądź podkreślić brwi, żeby mieć świadomość pewnej kontroli nad wyglądem twarzy “no make up”.

Krok 5.

Skup się na dodatkach. Być może skupiając się na perfekcyjnym wyglądzie twarzy, nie poświęcałaś wystarczającej uwagi innym aspektom wyglądu? Na przykład, różne kształty kolczyków, mogą odpowiednio optycznie wydłużyć, bądź wyszczuplić kształt twarzy. Podobnie jest z włosami, może warto pomyśleć nad zmianą fryzury? Ostatnio niezwykle popularne są także różne spinki i dodatki do włosów. Nie chodzi oczywiście o to, żeby nagle zmienić się w chodzącą ozdobę, ale skupienie uwagi na dodatkach, może pomóc przyzwyczaić się do „no make up”.

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, żebyś dobrze czuła się ze swoją twarzą!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze