Dom
Czytany poradnik
Jak przechowywać alkohol po otwarciu?
0

Jak przechowywać alkohol po otwarciu?

AUTOR:  Klaudia Ozimek2 września 2018

Problem z alkoholem pojawia się po jego otwarciu. Wtedy zawsze pojawia się pytanie, jak przechowywać alkohol? Jeśli nie skończyliśmy pić alkoholu po jego otwarciu i jakaś jego część nadal została w butelce, czy puszcze, to chcemy zostawić je na następną okazję. Jak więc przechowywać alkohol po otwarciu, by jego smak się nie zmienił?

Jak przechowywać alkohol – piwo w puszcze

Piwo to najczęściej wybierany przez mężczyzn napój alkoholowy. Kiedy nie zostaje wypity na raz, pojawia się pytanie, jak przechowywać alkohol po jego otwarciu, zwłaszcza że puszka po piwie nie może być po otwarciu szczelnie zamknięta. Jeśli więc pojawił się u ciebie taki problem i nie wiesz jak przechowywać alkohol po otwarciu, to podajemy ci sposób na przechowanie piwa w puszce na kolejny dzień. Po pierwsze przelej resztkę piwa do szklanki, a puszkę wyrzuć. Wierzchnią część szklanki zabezpiecz folią spożywczą i wsadź szklankę z piwem do lodówki. Pamiętaj, by piwo wypić następnego dnia.

Jak przechowywać alkohol – wino

Jeśli wino zostało otworzone, a nie wypite do końca, to pojawia się problem, jak przechowywać alkohol. W przypadku wina zależy to od tego, czy jest to wino w butelce z korkiem, czy zakrętką, czy jest to wino w ciemniej butelce, czy w jasnej. Jeśli jest to wino w ciemnej butelce, to nie ma znaczenia, gdzie je umieścimy. Jedyne co jest ważne, to, by znajdowało się ono w chłodnym pomieszczeniu. Jednak jeśli butelka jest na zakrętkę, to koniecznie wsadź wino do lodówki, bez znaczenia, czy wino jest w butelce przyciemnianej, czy jasnej. Kiedy butelka jest jasna, to zadbaj oto, by wino nie było w pomieszczeniu jasnym z dostępem do światła słonecznego. Przez światło wino może się popsuć nawet w jeden dzień. Najlepiej otwarte wino przechowywać w lodówce, osłonięte przez papier, przed światłem, jakie może na nie działać przy otwieraniu lodówki w ciągu dnia.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze