Czytany poradnik
Jak poznać znaczenie snów?
0

Jak poznać znaczenie snów?

AUTOR:  Patrycja Kabaj11 marca 2018

Budzisz się rano z poczuciem, że coś stało się w nocy. Gdzie byłeś, co robiłeś? Po kilku chwilach zdajesz sobie sprawę, że to się nie działo naprawdę. Skąd w naszej głowie tak realistyczne obrazy w trakcie snu?

Często nasze wizje nocne odzwierciedlają nasze obawy, myśli i pragnienia. Mogą być odtworzeniem dnia, który właśnie minął. Choć zdarza się też, że nasz sen nie miał kompletnie żadnego sensu, możesz wiele dowiedzieć się, co twoja podświadomość pragnie Ci przekazać. Jak możesz poznać znaczenie snów? To nie takie trudne jak się wydaje.

Zrozumieć znaczenie snów

Istnieją różne interpretacje obrazów, przedmiotów, symboli oraz słów pojawiających się w snach. Można doszukać się ich w różnych uniwersalnych sennikach. Lecz jednak nie jest to najlepsza droga do odpowiedzi. Każdy człowiek różni się od siebie, znajduje się w innym stanie psychicznym. Trudno oczekiwać więc, że dla każdego jest to samo wytłumaczenie snu. Różne symbole i obrazy mogą mieć dla nas wszelakie znaczenia. Dlatego warto podjąć się pewnego wyzwania. Stworzyć swój własny, indywidualny sennik.

Przede wszystkim, zanim rozpoczniesz to wyzwanie, musisz pamiętać o regularnym śnie. Budząc się niewyspanym, nie będziesz w stanie przypomnieć sobie istotnych szczegółów. Są one ważne ze względu na to, że po każdym przebudzeniu będziesz zapisywał je w swoim senniku. Tak, załóż specjalny dziennik, w którym będziesz zapisywał to, co zapamiętałeś. Nie muszą to być dokładnie opisy, najważniejsze są tutaj tzw. słowa kluczowe. Jeśli nawet pamiętasz tylko „skrawki” swojego snu, postaraj się zapisać to, co najbardziej wzbudziło w tobie emocje i było najbardziej wyraźne.

Po kilku dniach, można przejść do analizy tych snów. Po upływie tego czasu, spójrz świeżym okiem na to, co napisałeś. Postaraj się znaleźć w każdym opisie elementy, które wzbudzają w tobie największe zainteresowanie, emocje. Co czułeś w trakcie snu w stosunku do ludzi, przedmiotów, które się pojawiły. Następnie odnieś to do swojej aktualnej sytuacji życiowej, która pierwsza przyszła Ci do głowy w trakcie analizy. Jakie mogą być powiązania? Czy zmienia to twój pogląd na daną sytuacje? Od razu zapisuj to, co ci przyjdzie do głowy. Nawet jeśli to co napisałeś, nie ma dla ciebie żadnego sensu w danej chwili, zostaw to tak jak jest. Wróć do swoich notatek innego dnia i zastanów się jeszcze raz nad interpretacją.

W trakcie prowadzenia sennika, warto pamiętać o tym, aby obserwować to, co się dzieje w naszej głowie podczas dnia. Które elementy życia codziennego pojawiają się w naszych snach i dlaczego nasza podświadomość zwraca nam na nie uwagę. Jeśli po raz kolejny przyśni ci się to samo, uzupełnij opis sytuacji snu, której zanotowałeś wcześniej. Może szerszy obraz ułatwi ci interpretację oraz pomoże Ci stworzyć nowy pogląd na daną sytuację. Powtarzalność snów często sugeruje nam problem, który powinniśmy rozwiązać. Dlatego warto skupić się co faktycznie oznaczają dla nas różne symbole w naszym śnie, jakie mają odzwierciedlenie w naszym życiu codziennym oraz dlaczego wzbudzają w nas pewne emocje np. lęk.

Podsumowanie

Jak wykorzystać później zdobytą wiedzę przez własny sennik? Powoli odkrywasz co wzbudza w Tobie strach, negatywne emocje jak i również pozytywne. Łatwiej będzie ci zrozumieć siebie oraz tłumaczyć sytuację, w której aktualnie się znajdujesz. Przy prowadzeniu sennika warto pamiętać, że liczą się nasze pierwsze wrażenia. Nie baw się w różnie nadinterpretacje oraz domysły. Nasze spostrzeżenia mogą być tylko pewną możliwością. Sennik jest dobrym sposobem na poznawanie siebie oraz własnej podświadomości.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze