Zdrowie
Czytany poradnik
Jak poprawić pamięć
0

Jak poprawić pamięć

AUTOR:  Anita Wach26 marca 2018

W naszej pamięci przechowujemy wszystko to, co przeżyliśmy oraz to, czego się dowiedzieliśmy. Z wiekiem, niestety, pogarsza się kondycja naszego mózgu. Zapominamy rzeczy, które kiedyś były dla nas ważne i nie czujemy się z tym komfortowo. Jak poprawić pamięć, aby być z niej zadowolonym?

Jak poprawić pamięć

O kondycję naszego mózgu trzeba dbać tak samo, jak o sprawność fizyczną im wcześniej zacznie się to robić tym lepiej. Kilka prostych ćwiczeń sprawi, że nasza pamięć się poprawi, a my będziemy czuli się pewnie w każdej sytuacji.

Zapamiętywanie

Jeśli chcesz poprawić swoją pamięć, ćwicz ją kiedy tylko masz czas! Staraj się zapamiętywać przeczytany tekst, słowa piosenki, cytaty z książek lub filmów, poproś kogoś, żeby cię potem sprawdził, jeśli nie masz takiej możliwości to sprawdź się sam, zapisując zapamiętany tekst na kartce i porównując go z oryginałem.

Dieta

Jak poprawić pamięć za pomocą jedzenia? Wystarczy wzbogacić swój jadłospis o produkty bogate w cynk. Migdały oraz orzechy, mogą być nie tylko smaczną przekąską, ale także produktem, który wzmocni naszą pamięć. Oprócz tego warto jeść produkty bogate w białko i takie, które zawierają w sobie sporą ilość ziaren. Ostrygi, fasola, małże również pomogą w ulepszeniu naszej pamięci.

Pomocna zabawa

Staraj się ćwiczyć swój mózg, jednocześnie się bawiąc. Istnieją różnego rodzaju gry, które wspomagają pamięć. Rozwiązywanie krzyżówek, kalambury, skojarzenia to wszystko pomoże ci w ćwiczeniu pamięci. Robótki ręczne, majsterkowanie, układanie puzzli, czyli każda czynność, w którą zaangażowane są dłonie, również jest pomocna w ćwiczeniach na mózg.

Dotleniaj się!

Spacery, ćwiczenia na świeżym powietrzu, jazda na rowerze dotleniają nasz organizm, a w tym także mózg, co poprawia samopoczucie, powoduje, że wydajniej pracujemy, jesteśmy otwarci na nowe informacje i łatwiej je przyswajamy.

Skup się!

Jak poprawić pamięć? Pozbywając się rozpraszaczy, a także skupiając się na tym, co mamy do wykonania. Jeśli zastosujemy się do tych dwóch rzeczy, przyswoimy więcej informacji, a zapamiętanie ich nie będzie dla nas żadnym problemem. Wystarczy na chwilę odrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy, aby osiągnąć zamierzony cel.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze