Relacje
Czytany poradnik
Jak ożywić związek?
0

Jak ożywić związek?

AUTOR:  Agnieszka Szarak20 maja 2018

Jeżeli do Twojego związku wkradła się rutyna i przechodzicie kryzys, te porady są właśnie dla Ciebie. Nie skreślaj wszystkiego tylko dowiedz się, jak ożywić związek!

Dlaczego jestem z tym człowiekiem?

Na początku, gdy widzisz, że coś jest definitywnie nie tak, a Twój partner zaczyna Cię drażnić, złap oddech i zastanów się. Przypomnij sobie, dlaczego jesteście razem. Przecież kiedyś, coś musiało Wam się w sobie nawzajem spodobać. Wróć do tego, przypomnij sobie, co popchnęło Cię w ramiona dziewczyny, chłopaka, męża czy żony, z którym jesteś. Może poczucie humoru, umiejętność wyjścia z każdej sytuacji, spontaniczność, troskliwość, inteligencja… cech może być wiele. Jeśli uda Ci się powrócić do nich pamięcią i uczciwie powiedzieć przez sobą, że to właśnie sprawiło, że zakochałeś lub zakochałaś się w tej osobie, znów spojrzysz na nią tymi samymi oczami co kilka lat temu. To najlepszy sposób, by ożywić związek.

Bycie razem

Dobrym sposobem na to, jak ożywić związek jest robienie wielu rzeczy wspólnie. Może się to wydawać oczywiste, ale wcale takie nie jest. Zwłaszcza w związku z długim stażem. Nauczyliście się już po pierwszej fazie zauroczenia, że możecie robić mnóstwo rzeczy osobno. Ty chodzisz na siłownię, partner ma swoje wypady na bilarda albo ryby. Żyjecie razem, a jednak osobno. Spotykacie się wieczorem po pracy, żeby pójść spać i to wszystko, co was łączy. Właśnie dlatego warto przełamać rutynę i zdecydować się na wspólny wypad na rower albo zwyczajne zakupy spożywcze. Postarajcie się, aby te czynności, które zwykle wykonuje jedno z was, wykonywać razem. Oczywiście, jeżeli dla partnera bieg po sklepach jest absolutną katorgą, to należy pójść na pewne kompromisy…

Jak ożywić związek, czyli sztuka kompromisów

Jeżeli jedna osoba potulnie podporządkowuje się drugiej mamy bardziej do czynienia z dyktaturą niż zdrowym związkiem dwojga kochających ludzi. To bardzo powszechna prawda, lecz związek to sztuka kompromisów. Gdy oddalacie się od siebie przez stałą krytykę, robienie rzeczy po swojemu czy zwykłą wygodę, usiądźcie razem i poszukajcie dobrego rozwiązania. Radziliśmy Ci wcześniej, żeby wykonywać z partnerem wspólnie pewne czynności, ale tak, żeby partner na tym mocno nie cierpiał. Przykład zakupów będzie tutaj idealny. Jeśli więc jedno z was tego nie lubi, ale chcecie iść na nie razem, nie wchodź do wszystkich sklepów po kolei, lecz postaraj się ograniczyć. W sytuacji, kiedy ruga połówka interesuje się wędkarstwem albo dużo czyta, wejdźcie właśnie do takiego sklepu i spędźcie w nim trochę czasu. Niech dla każdego z was w tym wyjściu będzie coś interesującego, żebyście mogli łatwo przez to przejść.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze