Czytany poradnik
Jak otrzymać wizę do USA
0

Jak otrzymać wizę do USA

AUTOR:  Anita Wach11 stycznia 2018

Podróż do USA to marzenie wielu ludzi, niestety, aby się tam dostać potrzebna jest wiza. Nie jest to prosta sprawa, a także czas oczekiwania na decyzję jest dość spory, dlatego warto zająć się tym stosunkowo wcześnie. Jak otrzymać wizę do USA? Trzeba się zastosować do pewnych ustaleń.

Jak otrzymać wizę do USA

Przed pójściem do konsulatu musisz określić, w jakim celu chcesz wyjechać do USA. Jeśli masz tam jakąś rodzinę sprawa, powinna być prostsza, ale nie zawsze. Władze Stanów, dbają o to, kto wjeżdża do ich kraju i po co. Istnieje wiele rodzajów wiz, dlatego musisz ustalić, która będzie najbardziej pasować do twoich planów, jeśli wybierzesz źle ambasada, odrzuci twój wniosek i będzie trzeba zaczynać wszystko od początku.

Dokumenty

Potrzebny jest odpowiedni wniosek wizowy. Zapoznaj się z instrukcją jak wypełnić taki formularz, rób to starannie, sprawdzaj dokładnie, co wpisujesz, aby nie popełnić błędu. Wszystko musi być zrobione idealnie w przeciwnym razie wniosek, zostanie odrzucony. Złóż odpowiedni formularz, dostarcz zdjęcia oraz dokument tożsamości na końcu umów się na rozmowę. Każda osoba starająca się o wizę do USA musi przejść specjalną rozmowę w ambasadzie.

Rozmowa

Czas oczekiwania na spotkanie jest dość długi, dlatego najlepiej umówić się jak najwcześniej. Po wyznaczonym terminie należy zapłacić odpowiednią kwotę, najlepiej jak najszybciej jest to możliwe. Gdy data zostanie wyznaczona, jedź na spotkanie i weź ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty, jak paszport, akt własności domu i tym podobne. Po odbytej rozmowie i przejrzeniu dokumentów twój wniosek zostanie zatwierdzony lub odrzucony.

Wskazówki

Pamiętaj, aby wypełnianie przez ciebie dokumenty nie zawierały błędów i przedstawiały tylko prawdę. Rozmowa odbywa się po polsku, więc nie przejmuj się, jeśli twój angielski nie jest perfekcyjny. Pieniądze, które zapłacimy nie są zwracane, niezależnie od tego, czy wizę otrzymamy, czy nie. Jak otrzymać wizę do USA? Przede wszystkim musisz uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że nie jest to takie proste i nie każdy taką wizę dostaje. Nie zrażaj się, jeśli nie wyszło ci za pierwszym razem.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze