Dom
Czytany poradnik
Jak ogrzać basen?
0

Jak ogrzać basen?

AUTOR:  Klaudia Ozimek24 lipca 2018

Latem baseny stają się stałym elementem ogrodu. Baseny cieszą się coraz większą popularnością. Jednak w polskich warunkach atmosferycznych, nie łatwo jest trzymać wodę w basenie w temperaturze odpowiedniej do kąpieli. Pojawia się, więc pytanie, jak ogrzać basen? Mimo że wydaje nam się, że to trudne zadanie, nie jest to tak bardzo skomplikowane. Sprawdźcie jak ogrzać wodę w basenie.

Pompy ciepła

To jeden z najlepszych sposobów na ogrzanie basenu. Pompy ciepła są nie tylko łatwe w zamontowaniu, ale jednocześnie zmniejszają koszty eksploatacji systemu i dbają o środowisko. Jak działają pompy ciepła? Woda z basenu zostaje wprowadzona do pompy ciepła przy pomocy pompy cyrkulacyjnej. Tam zostaje ogrzewana poprzez tytanowy wymiennik ciepła. Kiedy woda nabierze odpowiedniej temperatury, wraca do basenu. Pompę ciepła najlepiej zamontować jak najbliżej basenu, ponieważ straty ciepła będą mniejsze. Plusem takiej pompy jest to, że podgrzewa ona wodę nawet przez całą dobę. Jej montaż jest bardzo łatwy, więc każdy sam może ją zamontować w swoim basenie.

Jak ogrzać basen? Wykorzystaj kolektory słoneczne

Jeśli zastanawiasz się, jak ogrzać basen, to doskonałym sposobem będzie zamontowanie kolektorów słonecznych. Można jest wykorzystać do wytwarzania energii w domu i do nagrzania wody w basenie. Kolektory słoneczne można postawić jak najbliżej basenu. A jak działa instalacja solarna? Woda z basenu zostaje przepompowana do kolektorów. Słońce, które świeci na kolektory, nagrzewa wodę, która wraca do basenu. Plusem takiej instalacji jest szybkość, z jaką nagrzewa się woda.

Elektryczne podgrzewacze

Dla osób, które nie wiedzą jak ogrzać basen, pojawia się wiele rozwiązań. Jednym z najskuteczniejszych sposób na ogrzanie wody w basenie, jest zamontowanie elektrycznego podgrzewacza. Umożliwia on bardzo szybkie nagrzanie wody do temperatury idealnej do kąpieli. Jednak koszty takiej instalacji często są bardzo wysokie, a koszty wzrastają, kiedy woda zaczyna się nagrzewać, przez wykorzystanie dużej ilości energii do ogrzania wody. Tak więc elektryczne podgrzewacze najlepiej nadają się do niewielkich basenów.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze