Czytany poradnik
Jak malować brwi, by ładnie wyglądać?
0

Jak malować brwi, by ładnie wyglądać?

AUTOR:  Klaudia Ozimek29 września 2018

Wykonanie profesjonalnego makijażu kobiecie może zająć nawet kilka godzin. Każda kobieta wie, jak dobrze wykonany makijaż wypływa na wygląd. Jednak żaden makijaż nie będzie dobrze wyglądać bez pomalowanych brwi. Pojawia się więc pytanie, jak malować brwi, by dopełniały one makijaż, a nie sprawiały, że kobieta wygląda nieatrakcyjnie? Dziś odpowiemy sobie na to pytanie.

Jak malować brwi – od czego zacząć?

Jeśli zastanawiasz się, jak malować brwi to może warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy je malować? Czy brwi maluje się na początku, czy na końcu wykonywanego makijażu? To pytanie nurtuje wiele kobiet. Brwi najlepiej malować przed nałożeniem podkładu. A to dlatego, że produkt, którym malujemy brwi, może opaść na twarz. Jeśli cera będzie jeszcze niepomalowana, to łatwo będzie zetrzeć zabrudzenie, jednak kiedy podkład jest już nałożony, to usunięcie kosmetyku może popsuć makijaż i zmusić nas do nałożenia go ponownie.

Jak malować brwi – jaki kosmetyk wybrać najlepiej?

Większość kobiet, które wiedzą, jak malować brwi używają do tego zadania specjalnych kredek do brwi. Wyglądem przypominają one kredki do oczu. Kolejnym kosmetykiem, który podpowie nam jak malować brwi, jest tusz do brwi. Jest on w opakowaniu, które przypomina tusz do rzęs i posiada taką samą szczoteczkę. Możemy również użyć henny, bo brwi, która zabarwi nasze brwi na dłużej. To rozwiązanie jest idealne dla kobiet, które nie mają dużo czasu na robienie makijażu.

Jak malować brwi – konturowanie

Przed pomalowaniem brwi musisz dobrze obrysować ich kontur. Dzięki temu brwi będą dokładnie pomalowane. To również pozwoli ci określić, czy brwi są równe, czy potrzebne są poprawki. Jeśli kontury brwi są obrysowane, to możesz zacząć ich malowanie. Wypełnij ich środek z dokładnością. Nie powinno być widać prześwitów skóry, by makijaż wyglądał dobrze. Nie przesadzaj z grubością brwi. Nakładaj kosmetyk tylko tam, gdzie są brwi. Staraj się nakładać kosmetyk równomiernie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze