Czytany poradnik
Jak flirtować?
0

Jak flirtować?

AUTOR:  Marzena Kuźma6 grudnia 2017

Samo pojęcie flirtu trudno jest ubrać w konkretną definicję. To pewnego rodzaju gra pomiędzy dwojgiem ludzi, która ma na celu zwrócenie uwagi zarówno mężczyzny, jak i kobiety.

Wiele osób flirtuje nie tylko dlatego, aby dać komuś do zrozumienia, że jest drugą osobą zainteresowany. Często odbywa się to na zasadzie udowodnienia sobie tego, że nadal można poderwać kogoś innego, niż np. poznany 3 tygodnie temu chłopak, lub dziewczyna. Niektórzy mają to po prostu we krwi, wystarczy wymowne spojrzenie, minimalny gest, a już wiadomo o co chodzi. Inny natomiast uczą się tego na zasadzie prób i błędów, które z czasem dają odpowiednie doświadczenie w tym aspekcie.

Wygląd zewnętrzny

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach wygląd jest bardzo ważny. W to, że liczy się charakter wierzy już mało kto. Na pierwszy rzut oka nie da się odgadnąć usposobienia drugiej osoby, można ją ocenić jedynie poprzez pryzmat wyglądu. Jeżeli nie zna się kogoś za dobrze, lub spotyka się ją pierwszy raz, wtedy mimowolnie ocenia się jej charakter bez większej wiedzy w tym temacie. Bardzo ważne są ruchy i gesty, a przede wszystkim kontakt wzrokowy. Osoba, z którą ciągle wymienia się spojrzeniami na pewno zrozumie, że jest obiektem zainteresowania. Warto także zadbać o odpowiednią pozycję ciała – powinna być wyprostowana, delikatna, a w odpowiednich momentach wręcz tryskać energią. Ważny jest także ubiór – wszystkie walory swojego ciała można subtelnie podkreślić.

Jak zacząć?

Zazwyczaj pierwszym elementem flirtu jest spojrzenie. Musi być jednak odpowiednie, aby nie speszyć lub nie zniechęcić drugiej osoby. Najpierw warto przesłać jedno krótkie zalotne spojrzenie i udać, że było ono przypadkowe poprzez nagłe odchylenie głowy. Aby wyraźnie dać znać, że jest się tą drugą osobą zainteresowany, kolejny kontakt wzrokowy powinien być dłuższy z dodatkiem delikatnego uśmiechu.

Jak flirtować?

To, jak przerzucić swoje spojrzenia na działanie zależy już od inicjatora sytuacji. Flirtować potrafi każdy, jednak nie zawsze skutecznie. Aby być przywódcą danej sytuacji warto zagadać jako pierwszy, bez względu na płeć. Wtedy jest się kontrolerem i samemu pozwala się na rozwinięcie sytuacji. Powinno się także przekazać jakieś informacje o sobie i oczekiwać tego samego od drugiej strony, jeżeli oczywiście będzie zainteresowana flirtem. Jeżeli rozmowa idzie bardzo płynnie, a każda strona wręcz wyrywa się do tego, aby coś powiedzieć to bardzo dobry znak. Tak zainicjowana znajomość może mieć szanse na dłuższy staż.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze