Smartfon
Czytany poradnik
Jak dodać emoji do klawiatury?
0

Jak dodać emoji do klawiatury?

AUTOR:  Wiktoria Rybczyńska1 czerwca 2020

Zamiast uśmiechniętych buziek dostajesz w wiadomościach kwadraty? Chcesz pokazać bliskiemu, jak bardzo go kochasz, ale Twój telefon jakby nie uznawał emotikonek i za nic nie możesz znaleźć serca przy klawiaturze? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak dodać emoji do klawiatury na Androidzie i iOS!

Jak dodać emoji do klawiatury? iPhone

Dodanie emoji do klawiatury iPhone to dosłownie chwila moment. Wystarczy, że odszukasz na swoim aplikacji “Ustawienia”, a następnie przejdziesz do zakładki “Ogólne”. Tam wybierz opcję “Klawiatura” i aktywuj przycisk “Naklejki Memoji”, który umożliwia wysyłanie naklejek Animoji oraz Memoji (są to rozszerzone wersje emotikon dla oprogramowania iOS). Wejdź też w zakładkę “Klawiatury” gdzie oprócz klasycznych języków jak polski czy angielski, możesz także wybrać “Emoji”. Dostępne emotikony znajdziesz z lewej strony klawiatury po przytrzymaniu obrazka globusa i wybraniu “Ikony emoji”. I gotowe, korzystaj do woli!

Jak dodać emoji do klawiatury? Android

Jeśli Twój telefon nie wyświetla emoji to bardzo możliwe, że nie obsługuje ich klawiatura wybrana domyślnie dla urządzenia. Aby ją zmienić, wystarczy, że wejdziesz w “Ustawienia”, a następnie wybierzesz zakładkę “System”. W niej z łatwością odnajdziesz opcję “Język i wprowadzanie”, gdzie możesz wybrać jedną z dostępnych klawiatur. Menu emoji pojawi się po kliknięciu z lewej strony klawiatury na obrazek emotikony. I to tyle, możesz już cieszyć się wachlarzem emotikon na Twoim urządzeniu!

Jak dodać emoji do klawiatury? Dodatkowe emotikony

Przekrój emoji na Twoim urządzeniu wydaje się już nudny? Wypróbuj aplikacje, które sprawią, że zyskasz całkiem nowe emotikony w klika sekund! Wystarczy, że wejdziesz w App Store (iPhone) lub Sklep Play (Android) i wpiszesz w wyszukiwarkę frazę “emoji”. Teraz pozostaje już tylko pobrać i zainstalować aplikację, aby w Twojej komórce zagościły wyjątkowe emoji! Uważaj jednak, może zdarzyć się bowiem, że u znajomych, do których wyślesz nowe emotki, nie wyświetlą się one w takiej formie jak u Ciebie (w klasycznej wersji lub jako kwadrat). Zanim więc na stałe zdecydujesz się na którąś z aplikacji, przetestuj ją dobrze, albo namów przyjaciół do ściągnięcia tej samej!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze