Czytany poradnik
Jak dobrać fryzurę męską
0

Jak dobrać fryzurę męską

AUTOR:  Joanna Cieślak14 lutego 2018

Fryzura to bardzo ważny element męskiego wizerunku. W społeczeństwie nadal pokutuje przekonanie, że mężczyzna powinien mieć po prostu krótkie włosy, ścinane samodzielnie maszynką. Tym czasem wiele zależy od kształtu twarzy, a także o stylizacji, jakie odpowiadają mężczyźnie na co dzień. Na pytaniem jak dobrać fryzurę męską znajdziesz odpowiedź w poniższym poradniku.

Męska fryzura uzależniona jest więc od kształtu twarzy. Zanim się ją dobierze, warto jest określić jaki kształt twarzy się posiada. Fryzura powinna także pasować do zarostu, tworząc spójną stylistycznie całość. O tym jak dobrać fryzurę męską powinni także pamiętać mężczyźni, noszący na co dzień okulary.

Jak określić swój kształt twarzy

Najłatwiejszym sposobem na określenie kształtu twarzy jest zrobienie sobie zdjęcia lub jej obserwacja w lustrze. Przy ocenianiu kształtu należy być krytycznym, i nie przekłamywać faktycznego wyglądu. Jeżeli nie potrafi dokonać tego samodzielnie, warto jest poprosić o pomoc zaufaną osobę, która wspomoże przy określeniu kształtu twarzy. Można także wybrać się do fryzjera, który po konsultacji doradzi od razu jaki typ fryzury do nas pasuje. Pierwszymi elementami które są brane pod uwagę pryz określaniu kształtu twarzy jest jej długość oraz szerokość.  Pod uwagę bierze się stosunek tych dwóch wymiarów. Jeśli okaże się, ze twarz jest dłuższa niż szersza, to wymienia się kształty diamentowy, podłużny, owalny, lub trójkątny Twarze, które są zdecydowanie szersze niż dłuższe to twarze okrągłe, kwadratowe, a także trójkątne.  Następnie pod uwagę należy wziąć kształt czoła do tego celu najlepiej jest narysować linię w miejscu czoła. Jeżeli narysowana linia będzie prosta, to twarz jest kwadratowa, podłużna lub trójkątna. Jeżeli Linia będzie wygięta ku górze, to mamy do czynienia z twarzą okrągłą lub owalną. Jeśli zaś jej kształt będzie wygięty ku dołowi, to twarz będzie diamentowa, lub trójkątna. Dzięki wynikom otrzymanym z tego krótkiego testu dotyczącego kształtu twarzy, łatwiej będzie znaleźć odpowiedź na pytanie jak dobrać fryzurę męską.

Twarz kwadratowa

Jak dobrać fryzurę męska, jeżeli twarz będzie w kształcie kwadratowym? Jeżeli twarz będzie w tym kształcie, warto jest ją nieco optycznie wydłużyć. Boki fryzury powinny być więc krótko ostrzyżone. Włosy, które znajdują się na górze głowy, powinny być nieco dłuższe. Warto się pokusić także o fryzury z podgolonymi mocno bokami, jeżeli taka stylistyka pasuje do wizerunku.

Twarz trójkątna

Jest to kształt twarzy bardzo przypominający kwadratową, z tym że jest nieco dłuższa w swych proporcjach. Trzeba wiec uważać, by jej dodatkowo nie wydłużyć Boki fryzury nie powinny być skracane, można je zostawić nawet celowo nieco dłuższe. Góra fryzury może pozostać lekko uniesiona, tak by zachować optyczną równowagę. Zarost, jaki rekomendowany jest do tego typu twarzy powinien być bardzo subtelny.

Twarz okrągła

Dal mężczyzn posiadających typ twarzy okrągłej, również zaleca się pozostawienie dłuższych boków fryzury. Włosy na górze mogą być nieco dłuższe. Ważne jest, by fryzura była nieco bardziej kanciasta, nie powtarzająca regularnością kształtu twarzy.

Twarz trójkątna

Ten typ twarzy wymaga optycznego zwężenia czoła. Mężczyźni posiadający ten typ urody powinni zadbać o bardziej bujny zarost, co pomoże w poszerzeniu dolnej części twarzy. Fryzury, jakie rekomendowane są dla twarzy trójkątnej, to styl bardzo swobodny. Można pokusić się o twórczy nieład, zostawiając całe włosy nieco dłuższe i rozwichrzone.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze