Moda damska
Czytany poradnik
Jak dobrać biustonosz?
0

Jak dobrać biustonosz?

AUTOR:  Wiktoria Rybczyńska9 marca 2020

Dobrze dobrany stanik to komfort noszenia i ładny wygląd biustu. I nie chodzi tylko o krój, materiał czy przeznaczenie. Wbrew pozorom jednak, wiele kobiet nadal nie wie jak dobrać biustonosz. Jeśli jesteś jedną z nich albo myślisz, że to poradnik nie dla Ciebie, czytaj dalej i sprawdźmy razem!

1. Jak dobrać biustonosz – pas biustonosza

Dobry pas biustonosza znajduje się na równi z jego przodem i nie podjeżdża do góry w stronę łopatek, nawet przy regulacji ramiączek. Łuk na plecach oznacza, że jest zbyt luźno. Ważne, aby pas dobrze przylegał do ciała i jednocześnie nie utrudniał swobodnego oddychania. Pamiętaj, on także odpowiada za podtrzymanie biustu, nie pozostawiaj wszystkiego ramiączkom!

2. Jak dobrać biustonosz – odpowiednie miseczki

Wiele kobiet nie wie, że piesi w staniku nie powinny się stykać. Rozdzielające je fiszbiny muszą przylegać bezpośrednio do mostka, podobnie jak te pod piersiami, do piersi. Końcówki tych drugich powinny celować w środek pachy. Pamiętaj też, że miseczka musi przykrywać biust, a nie sprawiać, że będzie się nieładnie “wylewał”.

3. Jak dobrać biustonosz – dopasuj ramiączka

Na wyregulowanie ramiączek nie ma jednego, dobrego i uniwersalnego sposobu. Metodą prób i błędów znajdź długość ramiączek, w której będziesz czuła się najlepiej. Ważne jest jednak, aby biust był uniesiony, a po podniesieniu ramiączka, nie mieściły się pod nim więcej niż cztery palce. Zbyt krótkie ramiączka też bywają kłopotliwe, mogą bowiem powodować uciążliwy ból ramion.

4. Jak dobrać biustonosz – dobrze dobierz krój

Na rynku znaleźć można tyle rodzajów staników, że często nie wiadomo na jaki się zdecydować. Ważne jest, aby dopasować krój do wielkości swoich piersi. Jak dobrać biustonosz? Większe biusty wolą szersze pasy i ramiączka, no i pełniejsze miseczki. W przypadku tych mniejszych, ich posiadaczki mogą pozwolić sobie na wiele więcej, bo ich piersi nie wymagają aż tak dużego wsparcia.

5. Jak dobrać biustonosz – noś taki, jaki lubisz!

Stanik to część garderoby, która ma zapewnić wygodę, dlatego powinien trzymać piersi tak, aby nie kołysały się czy wylewały podczas aktywności fizycznej, albo po prostu w ciągu dnia. Zadbaj też o odpowiedni materiał, bywa, że koronka w końcu zacznie obcierać, a sportowy stanik nie sprawdzi się w swojej roli. Spróbuj zastosować się do naszych porad, ale ostatecznie noś tak, aby było Ci wygodnie!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze