Kosmetyki
Czytany poradnik
Jak długo podkład może pozostawać na skórze bez szkody dla niej?
0

Jak długo podkład może pozostawać na skórze bez szkody dla niej?

AUTOR:  Porady.org1 grudnia 2018

Bardzo często kobiety nie stosują kosmetyków tak, jak powinny. Zapominają o regularnej pielęgnacji, dokładnym demakijażu. To wszystko wpływa na kondycję naszej cery. Wiele błędów wynika z niewiedzy. Bo jak długo fluid może być na twarzy? Produkt taki jak ten z oferty L’Oréal – podkład Infallible 24h – przez całą dobę, jednak większość specyfików – znacznie krócej.

Często zastanawiamy się, skąd na naszej skórze kolejne wypryski i inne niedoskonałości, których zwykle i tak jest całe mnóstwo. Dlaczego skóra sucha jest jeszcze bardziej wysuszona, a na tłustej pojawia się coraz więcej sebum? Wiele tych problemów wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji. O ile np. oferowany przez L’Oréal podkład Infallible 24h może być na skórze przez całą dobę, to nie oszukujmy się, większość produktów z pewnością nie. I nie chodzi tylko o trwałość make-upu, ale i szkodliwość kosmetyku dla naszej cery.

Podkład jest bardzo ważny

Podkład jest z reguły podstawowym kosmetykiem, po który sięgamy każdego dnia. Dobrze dobrany do potrzeb naszej cery i jej koloru pozwala zamaskować wszelkie niedoskonałości typu przebarwienia, wypryski, blizny, zaskórniki itp. Kosmetyk znajdziemy praktycznie w każdej damskiej kosmetyczce. Błędy popełniane przy stosowaniu tego produktu mogą jednak bardzo źle wpłynąć na naszą skórę.

Podkład dopasowany do skóry

Jeśli podkład jest źle dobrany do naszej cery, to tak naprawdę każda godzina, gdy na niej jest – szkodzi. Nie są to zmiany zauważalne od razu, jednak przy regularnym stosowaniu można spodziewać się znacznie gorszej kondycji skóry. Panie o suchej cerze często (nie wiedząc po co i dlaczego) sięgają po kosmetyki mocno matujące. Zazwyczaj bardzo silnie wysuszają one cerę, co sprawdza się, gdy jest tłusta – jednak suchej szkodzi, gdyż wysusza ją jeszcze mocniej.

Panie, które nie do końca są pewne, jaki rodzaj skóry mają, mogą stosować nowość w ofercie L’Oréal – podkład Infallible 24h, który zarówno nawilża skórę, jak i matuje ją. Dzięki temu jest dobry i w przypadku suchej, i tłustej cery.

Warto czytać etykiety

Producent zwykle informuje na etykiecie podkładu, jak długo kosmetyk jest trwały i z reguły tyle czasu powinien być na naszej skórze – maksymalnie. Zazwyczaj aplikujemy kosmetyk rano i zmywamy wieczorem. Jeśli będziemy pamiętali o stosowaniu dobrej jakości produktów ze składnikami pielęgnacyjnymi (tak jak nowość L’Oréal podkład Infallible 24h) oraz regularnie robili demakijaż, to możemy być spokojni o kondycję naszej cery. Nie ma bowiem nic gorszego niż zapominanie o zmyciu lub specjalne pozostawianie make-upu podczas snu. Skóra wówczas nie oddycha, pory się zatykają, jest obciążona i następnego dnia z pewnością nie będzie prezentowała się ani zdrowo, ani promiennie.

Artykuł powstał przy współpracy z lorealparis.pl

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze