Czytany poradnik
Jak depilować bikini
0

Jak depilować bikini

AUTOR:  Anita Wach20 lutego 2018

Która kobieta nie marzy o tym, aby pozbyć się owłosienia szybko, bezboleśnie i długotrwale? Jak depilować bikini, aby efekt był zadowalający i długotrwały? Kilka domowych sposobów pomoże w usunięciu niechcianych włosków.

Jak depilować bikini

Z niechcianym owłosieniem zmaga się wiele kobiet, największym problemem okazują się włosy w miejscach intymnych. Okolice bikini to bardzo delikatna strefa, na którą trzeba bardzo uważać podczas golenia. Najprostszą i najszybszą metodą na usunięcie włosków jest użycie zwykłej, jednorazowej maszynki, niestety ta opcja jest krótkotrwała. Coraz więcej kobiet odchodzi od tego rodzaju depilacji, wybierając bardziej skuteczne metody, przedstawię kilka z nich.

Wosk

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod, która usuwa niechciane owłosienie na dłuższy okres czasu, a teraz można taką depilację wykonać również samemu w domu. Istnieją plastry z woskiem, który przed użyciem wystarczy rozgrzać w dłoniach, dokładnie nakleić na miejsce, z którego chcemy usunąć włosy i mocnym, zdecydowanym ruchem zerwać plaster. Do takiej depilacji można użyć wosku płynnego, który należy podgrzać przed użyciem np., w mikrofalówce, zamieszać szpatułką, nałożyć, poczekać aż zastygnie i szybkim ruchem zerwać zastygłą masę. Opcja ta jest odpowiednia dla kobiet, które są wytrzymałe na ból i chcą pozbyć się owłosienia na dłuższy czas, a regularne stosowanie takiej depilacji sprawia, że włoski stają się słabsze i z każdym kolejnym razem łatwiej jest je usunąć.

Depilator

Depilator wyrywa włoski razem z cebulkami, więc skóra pozostaje gładka na długi czas, niestety za piękno trzeba płacić, więc ta opcja wiąże się z dość sporym bólem, a także sam sprzęt trochę kosztuje. Jak wykonać depilację bikini depilatorem? Depilację najlepiej wykonać po wieczornej kąpieli, a przed samym użyciem narzędzia można schłodzić skórę, aby zmniejszyć dyskomfort związany z wyrywaniem włosów.

Kremy, czy ostateczne pożegnanie?

Ta metoda depilacji jest całkowicie bezbolesna, ale może podrażnić wrażliwą skórę. Zakupiony krem, nakładamy na miejsce depilacji, czekamy tyle minut, ile jest napisane na opakowaniu i zdejmujemy specjalną szpatułką. Związki chemiczne niszczą strukturę włosa, przez co stają się one słabsze i bardziej podatne na wypadanie. Depilacja bikini w domu jest możliwa, ale włoski i tak w końcu odrosną. Jeśli chcemy pozbyć się włosków na stałe, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z depilacji laserowej, którą oferują salony kosmetyczne i tak np., w salonie Piuspa.pl możemy skorzystać z najnowocześniejszego lasera, a także profesjonalnej obsługi, która sprawi, że depilacja minie w miłej atmosferze, oprócz tego w salonie czeka specjalna promocja dla nowych klientek!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze