Czytany poradnik
Jak dbać o rzęsy, by były piękne i zdrowe?
0

Jak dbać o rzęsy, by były piękne i zdrowe?

AUTOR:  Klaudia Ozimek3 października 2018

Kobiety pragną mieć piękne, grube i długie rzęsy. Dlatego zakupują najlepsze tusze do rzęs, które mają dać niepowtarzalny efekt, ale najczęściej nas zawodzą. Może istnieje sposób, by mieć naturalnie piękne rzęsy, jak kobiety z reklam? Jak dbać o rzęsy, by były one grube i gęste bez malowania?

Jak dbać o rzęsty – oleje rycynowy

Jak dbać o rzęsty? To pytanie zadaje sobie większość kobiet. Każda z nas chce mieć długie rzęsty, które będą przyciągały spojrzenie. Jak więc powinna wyglądać ich pielęgnacja? Najlepszy sposobem na odżywienie rzęs jest smarowanie ich olejkiem rycynowym, który jest źródłem wielu witamin i minerałów. Najlepiej przelać olejek do pustego i czystego opakowania po tuszu do rzęs i szczoteczką nakładać olejek na rzęsty każdego wieczoru. Pamiętaj, by rano dokładnie zmyć olejek z powiek i rzęs, by nie gromadził on bakterii, które mogą wywołać zapalenie. Już po miesiącu stosowania olejku rycynowego zauważysz pierwsze zmiany.

Jak dbać o rzęsty – odżywka

W sklepach możemy znaleźć wiele odżywek do rzęs. Ich składy najczęściej się od siebie nie różnią, więc nie musisz wybierać tej najdroższej. Codziennie wieczorem nakładaj odżywkę na rzęsy, by efekt był widoczny już po miesiącu stosowania. Tutaj również musisz pamiętać, żeby zmyć odżywkę z rzęs podczas porannej pielęgnacji.

Jak dać o rzęsty – witamina B

Jeśli nie wiesz jak dbać o rzęsy i nie wydawać zbyt wielu pieniędzy na odżywki, to warto kupić witaminę B. Jest ona dostępna w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Dzięki niej rzęsy staną się mocniejsze i nie będą wypadać, co sprawi, że z czasem staną się gęste.

Jak dbać o rzęsy – pantenol

To również dobra odpowiedź na pytanie, jak dbać o rzęsy. Można go znaleźć w sklepach internetowych lub w sklepach ze zdrową żywnością. Najczęściej znajdziemy go w płynnej postaci, więc łatwo będziemy go mogli nakładać na rzęsy jak odżywkę, czy olejek rycynowy. Jego zdaniem jest odnowa oraz uzupełnienie struktury rzęs, dzięki czemu stają się one gęste, elastyczne i dłuższe.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze