Czytany poradnik
Jak dbać o paznokcie, aby były piękne i zadbane?
0

Jak dbać o paznokcie, aby były piękne i zadbane?

AUTOR:  Alicja Hudzik13 września 2018

Jak chronić dłonie? Jak dbać o paznokcie, by były piękne, zdrowe i silne? Jaką dietę w tym celu stosować? Zapraszamy do lektury!

Jak chronić paznokcie przed uszkodzeniami?

Jak dbać o paznokcie, by były piękne i zdrowe i się nie łamały? Duże znaczenie ma dieta oraz właściwa pielęgnacja (stosowanie specjalnych odżywek). Warto unikać bliskiego kontaktu skóry i paznokci ze szkodliwym preparatami – detergentami, mocnymi środkami czyszczenia i zmywaczami z acetonem. Aby paznokcie się nie łamały, dieta powinna być bogata w takie minerały jak cynk, żelazo oraz krzem, należy również unikać wystawiania gołych rąk na wilgoć, mróz oraz suche powietrze.

Jak dbać o paznokcie? Jaką dietę stosować?

Aby wzmocnić nie tylko paznokcie, ale i skórę oraz włosy, warto zadbać o to, by w diecie pojawił się mangan, żelazo, fosfor oraz cynk. Prostym sposobem na wzbogacenie diety jest dodawanie do posiłków pestek słonecznika lub dyni oraz picie kakao bogatego w magnez i żelazo.

Jak dbać o paznokcie na co dzień?

Aby Twoje paznokcie były silne, unikaj wystawiania gołych rąk na mróz. Noś zawsze ze sobą rękawiczki. Malowanie paznokci zaczynaj zawsze od nakładania pielęgnacyjnej odżywki, odwiedzaj również co jakiś czas manicurzystkę, by poprawić stan swoich pazurków.

Wyrób dobre nawyki!

Aby Twoje paznokcie były piękne i zdrowe, warto wyrobić kilka dobrych urodowych nawyków.

  1. Pielęgnuj – kremuj ręce, stosuj olejek rycynowy. Taki zabieg to kilka minut w ciągu dnia, a owocuje pięknymi paznokciami na długi czas!
  2. Peelinguj – pozbywaj się niepotrzebnej obumarłej skóry dłoni i stóp. Nie potrzebujesz do tego drogich kosmetyków, wystarczą domowe sposoby, np. cukrowy peeling lub wykorzystanie kawowych fusów.
  3. Stosuj odżywki – nie należy bez przerwy stosować lakierów do paznokci, czasem przyda im się przerwa i czas na regenerację! Odżywki najlepiej stosować na noc.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze