Czytany poradnik
Jak dbać o czystość w firmie?
0

Jak dbać o czystość w firmie?

AUTOR:  Anita Wach27 marca 2018

Czystość w miejscu pracy powinna być priorytetem. Klient, który zobaczy, że w lokalu jest brudno, może od razu doznać negatywnych odczuć w stosunku do samej firmy, a co za tym idzie na zawsze zrezygnować z zakupów. Nie narażaj się na straty tylko już teraz zadbaj o czystość w firmie!

Podłoga

Element, który jest najbardziej narażony na zabrudzenia. Zmiany pór roku, błoto, deszcz, sprzyjają powstawaniu plam. Wybierz taką podłogę, którą łatwo będzie wyczyścić. Dywany są raczej trudnym przeciwnikiem, jeśli chodzi o sprzątanie, poza tym gromadzi się w nich kurz, który nie działa dobrze na zdrowie pracowników. Panele i kafelki to jedne z łatwiejszych materiałów, jeśli chodzi o mycie, więc może warto postawić właśnie na nie?

Zasady

Jeśli chcesz, aby w twojej firmie było czysto, wprowadź zasady czystości. Niech pracownicy, dbają o miejsce swojej pracy, jedzą tylko w wyznaczonych miejscach, jeśli posiadasz w firmie kuchnie, powinni zmywać po sobie naczynia. Rozlana kawa? Zostaje ścierana, a nie pozostawiona sama sobie. Porządek na biurku i wśród rzeczy osobistych, typu buty lub kurtka. Wymagaj, a problem brudu nie będzie już taki straszny.

Maszyny

W zależności od tego, jak duża jest twoja firma, powinieneś zastanowić się nad wynajmem maszyn do czyszczenia. Jeśli posiadasz ogromną halę o wiele łatwiej będzie ją sprzątać za pomocą właśnie takiego sprzętu. Na rynku można spotkać ogromny wybór maszyn czyszczących i sprzątających, można je dobrać odpowiednio do podłoża oraz wielkości powierzchni, którą mają się zająć. Inwestycja ta jest dość spora, ale jednorazowa, ponieważ taki sprzęt wystarcza na bardzo długo.

Środki czystości

Oczywiście do sprzątania potrzebne są środki czystości! W sklepach pojawiają się ich setki o różnym zapachu, różnej właściwości i skuteczności. Wybieraj tylko takie produkty, które są sprawdzone, nie szkodzą zdrowiu, ale przede wszystkim potrafią wyczyścić powstałe zabrudzenia.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze